Плівка, яка охолоджує будівлі без споживання енергії

13:28, 22-03-2017

Американські вчені винайшли плівку, яка при нанесенні на будівлю може охолоджувати його без використання холодоагентів і без електроенергії. Більш того, цю плівку можна виробляти в промислових масштабах за ціною 50 центів за кв. метр.

Нова плівка працює, ґрунтуючись на принципі випромінюючого охолодження. Цей процес використовує перевагу того факту, що атмосфера Землі може безперешкодно пропускати в космос інфрачервоне теплове випромінювання з хвилями певної довжини.

Тобто можна перетворити непотрібне тепло в інфрачервоне випромінювання відповідної довжини, яке потім можна буде «скидати» в космос безповоротно.

Нова розроблена плівка, зроблена з поліметілпентена - комерційно доступного, прозорого пластика, в який були поміщені крихітні скляні кульки. Далі вчені «розкатали» цей матеріал в найтоншу плівку завтовшки в 50 мікрон, і покрили сріблом одну зі сторін цієї плівки. Плівка укладається срібною стороною до поверхні даху, або будь-який інший поверхні будівлі.

Таким чином «непотрібний» сонячне світло відбивається назад в атмосферу через шар вдосконаленого пластика, який перегороджує проникнення небажаного тепла в будинок.