Вчені знайшли спосіб перетворювати LED-дисплеї в сонячні панелі

13:33, 22-03-2017

Світлодіодні (LED) дисплеї зможуть не тільки відображати інформацію, але і генерувати енергію для харчування гаджетів, в яких вони встановлені.

Фахівці у галузі матеріалознавства з Університету Урбана-Шампань (штат Іллінойс) створили світлодіодний масив, який здатний переключатися з режиму випромінювання світла в режим використання світла для генерації енергії. Свій винахід вчені описали в статті в журналі Science.

Світлодіодний масив складається з безлічі дрібних стрижнів на тонкоплівкової основі, зроблених з трьох напівпровідникових матеріалів. Один з матеріалів поглинає і випромінює видиме світло, а два інших полегшують рух електронів крізь нього.

Така конструкція дозволяє светодиоду дуже швидко перемикатися між режимами випромінювання і детектування світла. У режимі детектування пристрій працює подібно до сонячного елементу - генерує електрику.

Ефективність перетворення сонячної енергії у експериментальних зразків поки невелика, але винахідники розраховують, збільшуючи здатність масивів поглинати випромінювання, в кінцевому підсумку отримати світлодіоди з функцією автономного живлення від зовнішнього освітлювальня.