21 травня в Швейцарії пройде не простий референдум, де будуть вирішувати бути мирному атому або альтернативним джерелам енергії

16:33, 09-04-2017

У січні 2017 року Швейцарська народна партія (SVP) офіційно зареєструвала документи на проведення референдуму щодо прийняття «Енергетичної стратегії -2050», яка передбачає повну відмову від атомної енергії, який пройде 21 травня 2017р.

Текст «Стратегії» у вересні 2016 був схвалений парламентом. Сам же документ був представлений урядом в 2011 році, незабаром після аварії на японській АЕС «Фукусіма-1».

Документ розробляли протягом п'яти років. Центральний пункт «Стратегії» - поступове закриття всіх п'яти швейцарських атомних електростанцій протягом найближчих десятиліть і замінити їх альтернативними джерелами енергії. Швейцарська народна партія вважає, що цей документ обійдеться країні занадто дорого, завдавши удару по енергетичній галузі.