До 2035 року Україна матиме чверть енергії з відновлюваних джерел

21:00, 21-09-2017

Уряд схвалив "Енергетичну стратегію України до 2035 року", яка передбачає прискорення розвитку відновлюваної енергетики для досягнення енергетичної незалежності країни. Про це заявив глава Держенергоефективності Сергій Савчук. "Нова мета України - досягти 25% енергії з відновлюваних джерел в загальному первинному споживанні енергії до 2035 року. Швидкі темпи розвитку відновлюваної енергетики в світі, поступове зменшення вартості проектів в цій сфері дають підстави вважати, що ми зможемо досягти поставленої мети", - заявив Савчук. На його думку, прийняті за останні три роки закони будуть стимулювати впровадження" зелених "проектів в Україні.

Серед ключових реформ - вдосконалення і прив'язка до курсу євро "зелених" тарифів на "чисту" електроенергію, впровадження стимулюючого тарифу на тепло "не з газу". Також законодавством передбачена можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом до 2030 року. "У найближчій перспективі очікуємо прийняття ще одного важливого, розробленого спільно з Держенергоефективності законопроекту №6081, який полегшить виробникам "зеленої" електроенергії доступ до мереж.

Проектом закону планується обмежити термін дії технічних умов на приєднання до мереж на термін до 3 років", - пояснив Савчук. Як він зазначає, це дозволить вирішити проблему" безстрокового бронювання потужностей ", прискорити будівництво об'єктів і уникнути спекуляцій з виданими технічними умовами. Раніше уряд Україна планувало, що до 2020 року рівень відновлюваної енергетики зросте до 11%.