Енергоефективність та енергозбереження сьогодні

15:05, 29-09-2017

У зв'язку з постійним зростанням попиту на енергію в дійсний час розвиток енергозберігаючих технологій з метою вирішення глобальних проблем, пов'язаних з економічним зростанням, енергетичною безпекою і зміною клімату, в усьому світі стає все більш актуальним.

Слова енергозбереження та енергоефективність часто згадуються спільно. Однак, все ж це різні речі. Ефективність означає отримання бажаного результату з використанням меншої кількості енергії. Заощадження означає споживання меншої кількості енергії або відмова від її використання. Ефективність часто призводить до заощадження енергії. Наприклад, замість того, щоб використовувати 100 - ватну лампочку протягом 10 годин, можна використовувати еквівалентну їй світлодіодну лампу, яка споживає 16Вт за той же період часу. За 10 годин освітлення вона витратить 0,16 кВтг електроенергії в порівнянні з 1 кВтг, необхідним для живлення звичайної лампи накалювання. Таким чином, енергоефективність призводить до збереження енергії.

Робота в напрямку підвищення енергоефективності вимагає технологічного прогресу і розвитку. Енергозбереження ж може розглядатися як якась чеснота і, звичайно, має місце бути. Однак, вона не може привести до збільшення продуктивності продукту для задоволення наших потреб. Ефективність означає прогрес і може зберегти наші ресурси і гроші. Підвищення енергоефективності означає, що ми можемо досягти цілей зі збереження енергії, не відмовляючись від бажаних результатів.

На кафедрі енергоефективних технологій ведуться роботи демонстраційної установки енергоефективного освітлення.

Тим часом, глобальний масштаб поняття енергоефективності та енергозбереження не означає, що окрема людина не може бути більш енергоефективним, адже кожен з нас постійно має справу з такими речами, як вибір спліт-системи для домашнього охолодження, покупка нового персонального комп’ютера або будь-яких інших предметів, які можуть бути енергоефективними. Оцінка перспективи споживання енергії товаром при покупці може допомогти в подальшому витрачати менше коштів при оплаті рахунків за електроенергію.