Глобальний інтернет-трафік майже досяг зеттабайт

14:26, 10-02-2016

Нинішній рік обіцяє стати символічним для всього Інтернету, так як, згідно з прогнозами Cisco, саме протягом нього буде згенеровано найбільший обсяг глобального трафіку Всесвітньої павутини за всю її історію - один зеттабайт, що відповідає 1024 ексабайт або майже мільярду терабайт.

У компанії також відзначили, що наступний психологічний рубіж в 2 Збайт виявиться подоланий вже до 2019 року, коли число підключених до Мережі пристроїв буде втричі перевищувати населення Землі, а подушне споживання Інтернету досягне 18 Гбайт на людину проти 6 Гбайт в 2014 році. Таке стрімке збільшення обсягів інформації, що передається експерти пов'язують з бурхливим зростанням популярності мобільних пристроїв.

Це призведе до того, що в 2019 році персональні комп'ютери будуть генерувати менше половини загального потоку даних, хоча ще в 2014 році на них припадало 60%. Разом з цим поміняються і пріоритети щодо типів підключення: Wi-Fi і інші бездротові мережі будуть пропускати 66% трафіку, в той час як частка проводового доступу в Інтернет за даним показником скоротиться до 33%.

До регіонів з найбільш високими щорічними темпами зростання інтернет-трафіку відносяться Африка і Близький Схід, де в період з 2014 по 2019 рік він збільшиться на 44%, а також Центральна та Східна Європа (33%). На третє місце аналітики Cisco поставили Латинську Америку (25%), тоді як в Азії, Західній Європі та Північній Америці процес йде помітно повільніше (20-21%).

Серед мережевих ресурсів все більший вплив на обсяги інформації у Всесвітній павутині надають постачальники цифрового контенту, такі як онлайн-кінотеатри, відео- і музичні сервіси. Якщо в 2014 році вони забезпечували лише 39% глобального трафіку, то в 2019 ця цифра досягне 62%.

---------

Посилання: http://subscribe.ru//archive/news.3dfx/201602/08061531.html