XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

15 передбачень Білла Гейтса

23:56, 12-02-2016

Білл Гейтс любить скромничати і ніколи не називає себе "візіонером". Однак варто подивитися на передбачення, зроблені Гейтсом шістнадцять років тому в книзі Business @ the Speed ​​of Thought. Від кількості справдженого мурашки по шкірі ...

Білла Гейтса часто порівнюють з легендарним Стівом Джобсом, стверджуючи, що засновник Microsoft не володіє даром передбачення на відміну від творця Apple. Дійсно, ідеї Джобса часто задавали нові тренди на ринку, в той час як Microsoft вибирала консервативний підхід, а в іншому випадку результати були неоднозначними (наприклад, ергономіка Windows 8).

Однак сам Гейтс неодноразово передбачав, як світ буде розвиватися в майбутньому. Саме це бачення дозволило йому вчасно створити Microsoft, а основою для прогнозів нерідко ставала література. Білл Гейтс не тільки комп'ютерний геній, мільярдер і філантроп, а й книжковий хробак. Легендарний засновник Microsoft проковтує по книзі в тиждень і завоював славу неупередженого і об'єктивного критика.

Бізнесмен і сам написав дві книги: The Road Ahead в співавторстві і поодинці Business @ the Speed ​​of Thought. Цікаво, що обидві присвячені впливу технологій на сучасність і майбутнє. У цьому матеріалі ми розповімо про 15 прогнозах, зроблених в 1999 р в книзі Business @ the Speed ​​of Thought. Що збулося?

1. Сайти, на яких можна порівнювати ціни

Білл Гейтс писав, що в майбутньому на ринку з'являться портали, на яких можна буде вибрати кращу ціну на той чи інший товар. Зараз за цим принципом працює один з сервісів Google, пошук в Amazon, а також такі сторінки, як NexTag PriceGrabber.

2. Смартфони і планшети

Згідно прогнозу Білла Гейтса люди повинні були отримати можливість не тільки спілкуватися, але й здійснювати найважливіші операції за допомогою мобільних пристроїв. Від фінансових транзакцій до жовтої лихоманки. Частково прогноз виправдався в еру КПК і комунікаторів. Але саме сьогодні гаджети правлять світом споживчої електроніки, а за функціями майже не поступаються повноцінним комп'ютерам.

3. Охорона здоров'я та фінанси онлайн

Продовжуючи цю думку, Білл Гейтс говорив про те, що охорона здоров'я і фінансовий світ отримають величезний стимул до розвитку завдяки інтернету. В якомусь сенсі так і є. Не тільки охорону здоров'я, а й держпослуги в цілому поступово перекочували в інтернет. А платіжні системи на кшталт PayPal і Apple Pay назавжди змінили споживчий ринок.

4. Електронні асистенти, "розумний" будинок

Google Now і Siri (і готується до запуску Cortana) стали підтвердженням ідей Гейтса, що передбачив появу електронних асистентів. Що стосується "інтернету речей" і "розумного" будинку, то і тут ось-ось назріє революція. Правда, поки всі ці технології не пов'язані воєдино, але все йде саме до цього.

5. Системи спостереження

Білл Гейтс говорив про те, що системи спостереження стануть загальнодоступними. У будинках можуть бути встановлені камери, здатні фіксувати важливі події. Цей прогноз дійсно виправдався: недарма Google за $ 555 млн купила Dropcam. Зростання швидкості інтернет-з'єднання дозволяє будь-якій людині налагодити подібні пристрої і убезпечити себе. Згадаймо і про відеореєстратори, з яких окремі моделі також вміють підключатися до інтернету.

6. Соціальні мережі

На думку Білла Гейтса, в світі повинні були з'явитися сайти, на яких можна організувати спілкування у вузькому колі або за інтересами - з друзями та рідними. Facebook і інші представники "Мережі 2.0" вирішили це завдання, хоча і до них були цілком вдалі спроби начебто Livejournal або My Space.

7. Контекстна реклама

Мільярдер стверджував, що реклама буде підлаштовуватися під потреби конкретної людини на основі аналізу історії його покупок. Це дійсно відбувається, і кожен з нас стикається з подібними системами під час пошуку в Google. Сучасні системи можуть підлаштовувати набір реклами як під конкретний запит в пошуковій системі, так і під історію запитів. Насправді ж кількість сайтів, які збирають інформацію про пристрасті користувача, неухильно зростає.

8. Адаптивні промо-акції

Аналізуючи історію покупок, електронні системи будуть пропонувати знижки на відповідні товари та послуги, говорив Гейтс. Так і є: Siri і Google Now запропонують найвигідніші пропозиції на основі вашої історії пошуку, промо-акції включені і в алгоритми пошукових систем, а також окремих сайтів.

9. Спілкування під час перегляду контенту на сайті

За словами Білла Гейтса, в нашому сьогоденні повинна була з'явитися можливість інтегрувати зворотний зв'язок в відеоконтент. Гейтс говорив про спортивні змагання, а в підсумку система коментарів, оновлюється в реальному часі, з'явилася на абсолютній більшості порталів, які транслюють що-небудь. Є фірмові сервіси, як, наприклад, у Twitch, і інтеграція з соціальними мережами, наприклад з Twitter.

10. Трансляції забезпечені контекстною рекламою

Багато портали демонструють тематичні ролики під час трансляції відеоконтенту. Ці відео клікабельні і переводять на сайт рекламодавця. Найвідоміший приклад - YouTube. Система не завжди показує релевантні ролики, а тільки в разі якщо є відповідний договір з постачальниками реклами.

11. Майданчики для обговорення політичних та соціальних проблем

Білл Гейтс пророкував, що люди зможуть обговорювати важливі події і приходити до спільної думки на інтернет-сайтах. У реальності вийшло не зовсім так, адже під час спілкування на форумах і в соціальних мережах рідко народжується істина, але в цілому Гейтс вгадав тренд. Згадаймо, як за підсумками розмови в Twitter і Facebook люди влаштовували революції в Єгипті, Тунісі, Лівії ...

12. Тематичні сайти, які не залежать від географії

Інтернет повинен привести до глобалізації інтересів і стерти рамки між державами і етносами, припускав Гейтс. Багато в чому він мав рацію, адже сьогодні тематичні сайти на англійській та інших міжнародних мовах привертають мільйони користувачів з усього світу. У деяких сторінок є функція перемикання між мовами, а сервіси типу Google Translate дозволяють переводити цілі сторінки і налагодити спілкування на тему, що цікавить з людиною з будь-якої точки світу.

13. Кастинг і полювання за головами в мережі

Білл Гейтс припустив, що в інтернеті люди зможуть шукати кращих професіоналів на звільнені робочі місця. Такі портали, як HeadHunter і Linked In, повністю підтверджують слова бізнесмена, сказані 16 років тому. Сьогодні люди шукають роботу і працівників в інтернеті, що збільшило ефективність світової економіки.

14. Робота над проектами в мережі

Хмарні сервіси, онлайн-календарі та інші сучасні системи, не прив'язані до конкретної фізичної точки, а також IP-телефонія та інші інноваційні засоби спілкування стирають кордони, які раніше не дозволяли людям спільно працювати над проектами, перебуваючи далеко один від одного. Учасники деяких проектів взагалі ніколи не бачили один одного в обличчя, але успішно співпрацюють.

15. Аутсорсинг та венчурне фінансування

Білл Гейтс передбачив, що компанії зможуть в майбутньому через інтернет шукати і фінансувати сподобалися проекти, а також проводити рекламні кампанії і направляти частину роботи на аутсорс. Так і відбувається: в інтернет-еру стрімко розвивається венчурне фінансування, проводяться цільові рекламні кампанії, і ті гравці, які змушені робити непрофільну роботу, можуть скинути її стороннім підприємствам або працівникам за контрактом.

---------

Посилання: http://subscribe.ru//archive/economics.express.vestifin/201508/28090100.html

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Системного аналізу

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Переглядів: 7 456