Російські «позашляхові» ноутбуки

11:44, 19-02-2016

«Об'єднана приладобудівна корпорація» (ОПК) планує почати виробництво нових наднадійних ноутбуків, спроектованих спеціально для військових.

Повідомляється, що армійські портативні комп'ютери захищені як від механічних впливів, так і від кібератак. Спеціальне виконання гарантує безперебійну роботу пристроїв навіть в самих екстремальних умовах, при температурах від мінус 40 до плюс 50 градусів Цельсія.

ОПК зазначає, що відмовостійкість ноутбуків досягнута без шкоди продуктивності. Зокрема, застосований сучасний процесор з тактовою частотою 3,5 ГГц. В оснащення входять адаптер бездротового зв'язку Wi-Fi, приймач навігаційних систем GPS / ГЛОНАСС, чотири швидкісних порти USB 3.0, інтерфейси HDMI і D-Sub. Заявлений час автономної роботи на одній зарядці акумуляторної батареї досягає 8 годин.

Портативні комп'ютери функціонують на базі операційної системи Astra Linux. Високий рівень захисту даних від кібератак і витоків забезпечується за допомогою спеціальних програмних і апаратних рішень, в тому числі при передачі інформації одночасно в текстовому і голосовому форматі, а також в режимі відеоконференцзв'язку.

ОПК організовує виробництво ноутбуків на потужностях одного з підприємств дочірнього концерну «Сузір'я». Старт серійного виробництва намічений на другий квартал 2016 року.

Вітчизняне обладнання для роботи в екстремальних умовах стане альтернативою закордонним пристроїв на зразок ноутбуків підвищеної міцності Panasonic Toughbook, комп'ютерів GammaTech DuraBook і т. п.

Потрібно відзначити, що ОПК також бере участь у створенні персональних комп'ютерів для роботи із закритою інформацією. Зокрема, в минулому році спільно з компанією «Т-Платформи» була представлена ​​спеціальна версія вітчизняного комп'ютера-моноблока «Таволга Центуріон». Цей пристрій містить апаратно-програмний модуль довіреного завантаження «Центуріон-ЕН», який забезпечує збереження даних і запобігає несанкціонований доступ до системи.

---------

Підготував Котомчак А. Ю.

Посилання: http://subscribe.ru//archive/news.3dfx/201602/17061524.html

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.