Модернізація навчання на кафедрі Системного аналізу

08:25, 09-06-2017

Для підтримки сучасного рівня та поліпшення якості навчання на кафедрі Системного аналізу відбувається постійне оновлення програмного забезпечення навчального процесу.

У 2016-2017 навчальному році до курсів навчання було додано вивчення наступних програмних продуктів для обробки та аналізу даних: система управління базами даних (СУБД) IBM DB2 Express, СУБД Oracle, СУБД Intersystems Caché.

DB2 – сім'я реляційних СУБД, що випускається IBM Corporation і підтримує різноманітні платформи (Linux, UNIX, Windows, Linux, Solaris, Mac OS X та інші).

Використання  DB2 дозволяє скоротити витрати на адміністрування, зберігання, розробку і сервер.

Воно призначене як для компаній середнього розміру, так і для великих підприємств. Починаючи з 2000 р., окрім комерційних версій, IBM випускає DB2 Express-C, користуватися якою можна безкоштовно, а для поширення DB2 Express-C у складі свого додатку необхідно зареєструватися в компанії IBM (реєстрація безкоштовна), кількість поширюваних у складі додатку копій необмежена.

Об'єм бази даних у DB2 Express-C необмежений (на відміну від СУБД Microsoft SQL Server Express, який має обмеження 10 Гбайт).  Кількість підключень або користувачів серверу також не обмежена.

Oracle Database або Oracle RDBMS — об’єктно-реляційна система управління базами даних компанії Oracle. Є однією з найпопулярніших СУБД у світі на поточний момент і практично обов’язковою частиною будь-якої серйозної інформаційної системи.

Сучасна СУБД Oracle – це потужний програмний комплекс, що дозволяє створювати додатки будь-якого ступеня складності. Ядром цього комплексу є база даних, що зберігає інформацію, кількість якої за рахунок засобів масштабування практично необмежена.

З високою ефективністю працювати з цією інформацією одночасно може практично будь-яка кількість користувачів (за наявності достатніх апаратних ресурсів), не вдаючись до тенденції зниження продуктивності системи при різкому її збільшенні.

Intersystems Caché – це сучасна система управління базами даних та середовище для швидкої розробки додатків. Caché дозволяє істотно вдосконалити обробку і аналіз складних «великих даних», а також розробку мобільних і веб-додатків. Завдяки унікальній технології, на якій заснована ця система, вона забезпечує надзвичайні швидкодію та продуктивність, масштабованість і надійність. При цьому апаратні вимоги та вимоги до обслуговування системи залишаються мінімальними. Caché постачається з декількома вбудованими мовами сценаріїв і сумісна з більшістю популярних засобів розробки.

У Державному університеті телекомунікацій зазначені продукти вивчаються виключно на кафедрі Системного аналізу. Студенти, які отримали знання та вміння користування цими продуктами, можуть отримати міжнародні сертифікати IBМ, Oracle, Intersystems Caché, необхідні для працевлаштування на роботу у престижних компаніях.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.