Доповідь кафедри Системного аналізу про зміст навчання

20:02, 05-10-2017

Звіт кафедри Системного аналізу перед керівництвом університету про інноваційний зміст навчання для спеціальності 124 – Системний аналіз відбувся 4 жовтня 2017 року.

На заслуховуванні кафедри були присутні: ректор Державного університету телекомунікацій Толубко В.Б., перший проректор Беркман Л.Н., директор Навчально-методичного центру Явтушенко А.М., декан факультету Інформаційних технологій Бонларчук А.П. та інші представники адміністрації університету, а також деякі представники інших кафедр.

Науково-педагогічні працівники кафедри Системного аналізу були присутні у повному складі.

У основу змісту навчання було покладено вимоги компаній-роботодавців, серед яких такі відомі компанії, як Укртелеком, Київстар, Viasat, IBM Corporation, InterSystems, DATA Group, EPAM, Scale Lab, Нова пошта, РБК Україна, Luxoft, Dynamo Development Inc., White Rhino, Вайбо Проджект, McKinsey & Company, Inter Media Group, Eleks, SoftServe та Genesis.

Більшість предметів, зміст яких доповідався, були запроваджені до навчання 2017-2018 навчального року. Так, вивчення дисципліни «Інтернет-технології та проектування WEB-додатків» дозволить студентам-аналітикам у галузі IT-технологій освоїти найпопулярніші технології та програмні продукти, що використовуються в одній із найзатребуваніших на сучасному ринку праці галузей – веб-розробці, зокрема, мову розмітки HTML5, мову стилів CSS3, мови back-end та front-end програмування PHP та JavaScript, і систему управління базами даних MySQL.

Дисципліна «Пакети прикладних програм» дозволить студентам першого курсу спеціальності «Системний аналіз» познайомитися із програмними пакетами Mathcad, MATLAB та Excel, які широко використовуються у системній та бізнес-аналітиці.

Було вдосконалено зміст дисципліни «Організація баз даних та знань», у якій вивчаються сучасні системи управління базами даних: IBM DB2 Express-С, Oracle DВ та Inter Systems Cache, після вивчення яких студенти мають можливість отримати відповідні сертифікати компаній-вендорів.

Ректор Державного університету телекомунікацій Толубко В.Б. відмітив високу загальну підготовку викладачів кафедри та добре розуміння ними дисциплін, які вони викладають. Особливо керівництвом університету була відзначена доповідь старшого викладача кафедри Золотухіної Оксани Анатоліївни.

Таким чином, дисципліни, що викладаються на кафедрі, відповідають вимогам, які висувають провідні IT-компанії до претендентів на вакансії аналітика в галузі інформаційних технологій. Викладання дисциплін у повному обсязі забезпечено навчально-методичними та інформаційними матеріалами згідно вимог Міністерства освіти і науки України. Заняття проводяться в лабораторіях, обладнаних сучасною комп’ютерною технікою, на якій встановлено найновіше програмне забезпечення.