12 кроків до успішної кар’єри системного аналітика разом з ДУТ

15:34, 28-03-2018

З чого починається кар’єрний успіх? Дехто скаже, що необхідно мати природний хист до обраної професії. Хтось заперечить, що вагомий внесок вносить везіння при працевлаштуванні. Інші будуть наполягати на тому, що без зв’язків нічого досягти не можливо. По-своєму, всі будуть праві, але не можна заперечувати одного – будь-який професійний успіх завжди має міцний фундамент, який складається із тих знань і умінь, які є затребуваними сучасним ринком, і які студент може отримати під час навчання.

Державний університет телекомунікацій є унікальним навчальним закладом, в якому студенти вивчають саме те, що буде їм потрібно в подальшій професійній діяльності. Впроваджуючи інноваційний зміст навчання, кафедра Системного аналізу забезпечує підготовку спеціалістів на підставі реальних вимог роботодавців.

Які кроки робимо для того, щоб наші студенти були конкурентоспроможними на ринку праці і без проблем могли знайти гідну посаду після закінчення Державного університету телекомунікацій?

Перше – ми починаємо проводити підготовку по спеціальності якомога раніше! В той час, як в більшості навчальних закладів України професійну підготовку починають проводити на 3 курсі, студенти ДУТ спеціальності «Системний аналіз» вже с 1 курсу опанують професійно-орієнтовані дисципліни, серед яких «Основи системного аналізу», «Логіка та алгоритми обробки даних», «Пакети прикладних програм системного аналізу», «Математичні основи комп’ютерної техніки».

Друге – студенти отримують навички налаштування та експлуатації сучасних електронних гаджетів та використання сучасних інформаційних технологій не тільки з професійною метою, а й для повсякденних цілей. Для цього в навчальний план введено дисципліну «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів».

Третє – робота системного аналітика неможлива без хороших комунікативних навичок, розуміння технічних та економічних аспектів використання інформаційних технологій! Для того, щоб вільно розмовляти мовою замовника, працювати в команді, вміти обирати та застосовувати найсучасніші технології, студенти вивчають дисципліни «Групова динаміка та комунікації», «Ділові комунікації», «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект».

Четверте – знання іноземних мов є однією із ключових складових сучасного спеціаліста! На 1-2 курсах студенти присвячують вивченню іноземної мови по 3 пари на тиждень, а починаючи з 3 курсу і далі – 20% дисциплін викладається англійською мовою. Серед таких дисциплін «Аналіз вимог до інформаційних систем», «Спеціалізовані мови програмування», «Автоматизація управління бізнес-процесами», «Захист інформаційних комп’ютерних систем».

П’яте – половина занять з навчальних дисциплін проводиться практично і дозволяє студентам опанувати не тільки теоретичні знання, а й отримати необхідні навички застосування вивчених методів, алгоритмів і технологій.

Шосте – для кращого засвоєння матеріалу комбінуються теоретична та практична складові навчання.

Сьоме – кожен студент спеціальності «Системний аналіз» повинен вміти працювати не тільки за шаблоном, а й самостійно розробляти та виконувати завдання. Для розвинення творчої та аналітичної складової мислення наприкінці кожного заняття студенти отримують питання для самостійного опрацювання.

Восьме – сучасна навчально-лабораторна база є невід’ємною частиною підготовки висококваліфікованих спеціалістів! Кафедра Системного аналізу використовує в навчальному процесі спеціалізовану навчальну лабораторію, оснащену сучасною комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням за підтримки компаній-партнерів ODOO, IBM, Cisco та інших.

Дев’яте – питома частина дисциплін навчального плану має професійну спрямованість – це цілих 75%! При цьому, дисципліни загальної підготовки, які складають інші 25%, також мають елементи професійного спрямування.

Десяте – дисципліни професійного спрямування мають акцент на спеціалізацію за профілем подальшої роботи. Студенти отримують саме ті знання, які відображаються у компетенціях роботодавців для конкретних посад!

Одинадцяте – вивчення студентами загальних дисциплін протягом всього бакалавріату (з 1-го до 8-го семестру) дозволяє сформувати надійний фундамент для оволодіння дисциплінами професійної спрямованості. Завдяки дисциплінам блоку загальної підготовки студенти спеціальності «Системний аналіз» розвивають математичне мислення («Вища математика», «Теорія ймовірностей та математична статистика», «Додаткові розділи вищої математики»), отримують навички застосування математичного апарату для вирішення прикладних задач системного аналізу («Прикладні математичні методи системного аналізу», «Комп'ютерні дискретні структури»), навчаються ефективним комунікаціям в команді («Ділові комунікації», «Групова динаміка та комунікації», «Основи менеджменту та управління персоналом»), опановують економічні знання («Економіка підприємства», «Засади відкриття власного бізнесу»).

Дванадцяте – при проходженні усіх видів практик (ознайомча, навчальна, виробнича, переддипломна) студенти мають можливість застосувати отримані під час навчання навички на робочих місцях в компаніях-партнерах кафедри Системного аналізу та інших випускових кафедр університету. Це дозволяє: з боку роботодавців – оцінити якість підготовки студентів та відібрати кращих випускників для подальшого працевлаштування, з боку студентів – отримати досвід вирішення завдань в реальних умовах на реальному підприємстві.

Реалізація цієї освітньої моделі дозволяє кафедрі «Системного аналізу» забезпечити підготовку фахівців, знання та уміння яких повною мірою відповідають сучасним вимогам роботодавців!

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.