XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Полювання на досвідченого фахівця, або Навіщо системному аналітику мати сертифікат в сфері ІТ?

13:09, 05-05-2020

Останнім часом в Україні цінність вищої освіти значно впала, але сфера ІТ є щасливим виключенням. Обійняти керівні позиції на кшталт CEO (Chief Executive Officer), СТО (Chief technology officer),  Project Manager, Software Architect, Team Lead, Tech Lead, QA Lead, Senior QA, Senior developer можна лише за умов наявності не тільки практичного досвіду, але й відповідної освіти. І мова йде не тільки про диплом бакалавра чи магістра.

Сучасний ринок вимагає від системного аналітика в сфері ІТ постійного вдосконалення своїх hard skills (професійні навички) та soft skills (комунікативні, соціальні, командні та інші «м’які» навички). Підтвердженням цього, окрім безпосередньо диплома, часто виступають сертифікати.

 

Навіщо системному аналітику мати сертифікат в сфері ІТ:

 • Це дозволяє легше будувати кар’єру – якщо спеціаліст не розвивається, то це суттєво ускладнює його перехід на більш високу позицію (наприклад від початківця Junior до провідного фахівця рівня Middle чи Senior);
 • Це справляє краще враження при прийомі на роботу – при рівних показниках частіше беруть тих претендентів, що мають сертифікати;
 • Проходження сертифікаційних курсів дозволяє структурувати та систематизувати наявну інформацію;
 • Сертифікаційні програми дозволяють розширити світогляд, в тому числі, в суміжних сферах, що є дуже важливим для системного аналітика;
 • Сертифікаційні курси в сфері ІТ спрямовані на сучасні технології і дозволяють доповнити університетські знання оновленим матеріалом.

Де і як отримати сертифікат?

 

 1. Знайти курси в Інтернеті.

Переваги: кількість різноманітних курсів дуже велика, є з чого вибрати.

Недоліки:

 • важко вибрати саме ті курси, які стануть у нагоді при прийомі на роботу;
 • невідома якість знань, які надаються на курсах;
 • курси зазвичай коштують дорого та дуже часто не гарантують працевлаштування.
 1. Пройти курси від тієї ІТ-компанії, в якій вже працюєш.

Переваги:

 • програма  курсів орієнтована на потреби та задачі компанії;
 • курси оплачує компанія.

Недоліки:

 • як мінімум, треба вже бути співробітником цієї компанії;
 • на курсах викладається тільки та інформація, яку компанія вважає за потрібне.
 1. Пройти курси під час навчання в Державному університеті телекомунікацій.

Переваги:

 • для студентів ДУТ курси безкоштовні;
 • курси можна пройти в рамках навчальних дисциплін та практик – ви вивчаєте предмет, а наприкінці разом зі звичайним екзаменом чи заліком здаєте сертифікаційний тест;
 • компанії-партнери кафедри Системного аналізу та інших кафедр університету пропонують широкий вибір курсів (ІВМ, Oracle, Hewlett Packard, Cisco, InterSystems Cache);
 • курси можна проходити дистанційно або у вечірній час після навчальних занять;
 • тренери курсів є досвідченими спеціалістами;
 • програми курсів адаптовані під рівень знань та вмінь студентів;
 • під час проходження курсів можна ознайомитися з процесами реальних ІТ-компаній.

Недоліки:

 • немає J.

Освітня програма підготовки за спеціальністю Системний аналіз дозволяє лише тільки в рамках навчальних програм отримати більше 10 сертифікатів, не кажучи про додаткові курси від компаній-партнерів у позанавчальний час.

Почни складати своє конкурентоспроможне резюме вже зараз – вступай до нашого університету та долучайся до курсів та сертифікаційних програм на спеціальності Системний аналіз!

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Системного аналізу Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність 124, Системний аналіз за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю 124, Системний аналіз на контрактній основі складає 16500 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ (24 600 грн. на рік), КНЕУ (27 200 грн. на рік) та КНУ ім. Т.Шевченка (35 300 грн. на рік).

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків:

Кафедра Системного аналізу готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 12 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів IBM, Oracle, Inter Systems, Lifecell, Hewlett Packard, Cisco, що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Системного аналізу. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри Центр Бізнес-Технологій, Інститут проблем штучного інтелекту, Центральний державний електронний архів України, Інформаційні судові системи та інших приватних та державних підприємствах і організаціях на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Системного аналізу

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Переглядів: 857