XS
SM
MD
LG
 Рекомендації з профілактики COVID-19
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Вступ 2020: Як вибрати спеціальність та пріоритет при вступі на 1 курс бакалаврату

15:45, 29-07-2020

Найбільш популярне питання при вступі, яке турбує абітурієнтів та їх батьків – як правильно вибрати пріоритети, щоб вступити на бажану спеціальність в бажаний навчальний заклад.

Ми підготували рекомендації, які допоможуть Вам не помилитися з вибором.

Для початку трохи термінології. Ключовим при вступі є таке поняття, як конкурсна пропозиція – це комбінація із освітнього ступеня, спеціальності (освітньої програми) та навчального закладу.

Наприклад, Ви вступаєте на 1 курс бакалавра спеціальність 124-Системний аналіз в Державний університет телекомунікацій – це буде одна конкурсна пропозиція. Якщо Ви подаєте заяву на іншу спеціальність в ДУТ, наприклад, 172-Телекомунікації, то це буде друга конкурсна пропозиція. Якщо Ви подаєте заяви на спеціальність 124-Системний аналіз в інші університети, то це будуть інші конкурсні пропозиції.

Всього Ви можете подати заяви на бюджет на 5 конкурсних пропозицій, незалежно від того, чи будуть вони в одному навчальному закладі, чи в різних; чи будуть вони на одну спеціальність, чи на різні.

Пріоритет – це число, яким Ви визначаєте свою перевагу тієї чи іншої конкурсної пропозиції (мається на увазі тільки бюджетне місце, про контракт трохи нижче). Найвищий пріоритет має конкурсна пропозиція, якій Ви поставили номер 1.

Скільки всього пріоритетів можна виставити? Відповідно до Правил прийому в 2020 році доступно лише 5 пріоритетів на бюджетні пропозиції.  Але є одна хитрість – вступ на контракт не обмежується ніякими пріоритетами. Це означає, що Ви можете подати будь-яку кількість заяв (на будь-які конкурсні пропозиції). Крім того, кожна вказана Вами бюджетна пропозиція автоматично приймає участь в конкурсі на контракт.

Отже, які кроки треба виконати, щоб зробити правильний вибір.

 1. Складіть список спеціальностей та спеціалізацій, на які Ви хочете вступати.

Деякі пропозиції щодо вибору ви можете подивитися тут. Якщо Ви ще не визначилися зі спеціальністю, то оберіть галузь знань, яка найбільш відповідає Вашим вподобанням, та випишіть список спеціальностей, які до неї відносяться. Наприклад, якщо Вас цікавить галузь ІТ, то до неї входять 6 спеціальностей. З деяких спеціальностей, в свою чергу, можуть бути окремі спеціалізації, які визначаються освітніми програмами. В Державному університеті телекомунікацій це наступний перелік:

 • 121 – Інженерія програмного забезпечення (ОП Інженерія програмного забезпечення);
 • 122 – Комп’ютерні науки (ОП Комп’ютерні науки, ОП Штучний інтелект);
 • 123 – Комп’ютерна інженерія (ОП Комп’ютерна інженерія);
 • 124 – Системний аналіз (ОП Інформаційні технології автоматизації бізнес процесів та аналізу даних);
 • 125 – Кібербезпека (ОП Інформаційна та кібернетична безпека, ОП Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту, ОП Управління інформаційною та кібернетичною безпекою);
 • 126 – Інформаційні системи та технології (ОП Інформаційні системи та технології).
 1. Перевірте, чи відповідають Ваші сертифікати ЗНО переліку предметів для вступу.

Перелік сертифікатів ЗНО для вступу на бюджетні конкурсні пропозиції однаковий для всіх закладів в Україні, його визначено МОН та вказано в умовах прийому (додаток 4). Щодо контрактних пропозицій – доведеться пошукати інформацію на сайтах самих університетів. Наприклад, для вступу на 1 курс за освітнім рівнем бакалавр на спеціальність 124 Системний аналіз в Державному університеті телекомунікацій необхідно мати наступні сертифікати:

 • Бюджетна пропозиція – 1) Українська мова, 2) Математика, 3) Фізика або Іноземна мова.
 • Контрактна пропозиція – співпадає з бюджетною або 1) Українська мова, 2) Іноземна мова, 3) Історія України або Географія.

Сертифікати 1) та 2) є обов’язковими, щодо 3) – у Вас є вибір з двох предметів.

 1. Викресліть зі списку ті спеціальності, для яких у Вас немає потрібних сертифікатів ЗНО.

Розуміємо, що боляче втрачати можливість вступу, особливо, якщо це була спеціальність Вашої мрії, але нічого не подієш.

 1. Складіть список університетів, які готують за обраними спеціальностями.

Для спрощення цього етапу можна скористатися спеціальними сайтами, наприклад, vstup.edbo.gov.ua. Тут Ви можете відфільтрувати дані за регіоном, галуззю знань та спеціальністю та визначити, де саме в Україні проводиться підготовка фахівців за спеціальностями, які Вас зацікавили.

При виборі університету варто звернути увагу на ті переваги, що надає заклад, оскільки і умови навчання, і освітні програми дуже сильно відрізняються:

 • Подивіться, чи є акредитованою освітня програма за спеціальністю, яку Ви обрали та інші спеціальності – наявність акредитації свідчить про те, що в університеті створено якісні умови для підготовки фахівців, і ЗВО може видавати дипломи державного зразка за акредитованою освітньою програмою.
 • Один і той же шифр та назва спеціальності зовсім не означають, що Ви будете вчитися за однаковими програмами. Уважно вивчайте переваги навчання, які розміщено на сайті університету.
 • Проаналізуйте інформацію з освітньої програми – які дисципліни будуть вивчатися, наскільки вони є актуальними, з якого курсу Ви почнете опановувати спеціальність. Так, на відміну від багатьох інших навчальних закладів, в Державному університеті телекомунікацій вивчення спеціалізованих дисциплін починається вже з першого курсу, а вміст самих дисциплін побудовано із урахуванням вимог роботодавців-партнерів кафедр
 • З’ясуйте стан матеріально-технічної бази – погодьтеся, неможливо вивчити сучасного фахівця, використовуючи застаріле обладнання та програмне забезпечення, а формат проведення занять із використанням мультимедійних презентацій значно покращує сприйняття інформації у порівнянні із звичайним малюванням на дошці.
 • Почитайте відгуки студентів, які зараз навчаються на спеціальності.
 1. Зробіть попередній розрахунок конкурсного балу на кожну пропозицію.

Для цього Вам треба врахувати відповідну формулу, яка зазначена в правилах прийому кожного з обраних університетів, та підставити в неї свої дані. В кожному навчальному закладі свої формули! У Вашому кабінеті при подачі заяви ці формули розраховуються автоматично!

Важливо! Реальний бал при виборі деяких спеціальностей може збільшитися в залежності від пріоритету. Як за допомогою пріоритету збільшити конкурсний бал? Дуже просто! Поставити пріоритет 1 чи 2 спеціальності, якій надається особлива підтримка. В Державному університеті телекомунікацій таких спеціальностей дві: в галузі інформаційних технологій – 124 Системний аналіз, в галузі електроніки та телекомунікацій – спеціальність 172 Телекомунікації та радіотехніка. Якщо Ви вказуєте для цих спеціальностей пріоритет 1 чи 2, то Ваш конкурсний бал помножується на 1,02.

 1. В якій конкурсній пропозиції поставити пріоритет 1?

Визначте ту конкурсну пропозицію, яка Вам найбільше до вподоби. Якщо Ваші рейтингові бали на цю конкурсну пропозицію не менше або дуже близькі до прохідних балів 2019 року для проходження на бюджет, то варто поставити пріоритет 1 для цієї пропозиції – шанс вступити на бюджет буде дуже високий (особливо, якщо Ви відноситесь до пільгової категорії). Рейтингові бали попередніх років можна подивитися тут. Якщо ж Ваш рейтинговий бал значно нижчий, то на цю конкурсну пропозицію можна подати заяву на контракт, а пріоритети «зберегти» на менш привабливі для Вас конкурсні пропозиції. 1-й та 2-й пріоритет також можуть бути використані для спеціальностей, що мають особливу підтримку держави.

 1. Якщо Вам важливо вступити саме на бюджет,

то для 1-го, 2-го пріоритетів оберіть такі конкурсні пропозиції, на яких Ваш конкурсний бал є максимально близьким до прохідного балу 2019 року. Для 3-го, 4-го та 5-го пріоритетів варто розглянути конкурсні пропозиції з великою кількістю бюджетних місць та відносно невисокими прохідними балами (наприклад, спеціальність 172 Телекомунікації – окрім особливої підтримки держави на неї зазвичай виділяють велику кількість бюджетних місць).

 1. Якщо Ви обрали всього одну спеціальність для вступу,

то виберіть 5 університетів, які готують за цією спеціальністю та розподіліть пріоритети між ними. Навіть якщо ваша «омріяна» конкурсна пропозиція не спрацює, то можна вступити в інший університет і після 1-го курсу перевестись в бажаний заклад.

 1. Якщо Ви бачите, що Ваші конкурсні бали замалі для вступу на бюджет на пріоритетні для Вас спеціальності,

можна обрати спеціальності, які знаходяться в тій же галузі знань і мають менший прохідний бал (орієнтиром є дані за 2019 рік). Після 1-2 курсу можна перевестися на бажану спеціальність з мінімальною академічною різницею в дисциплінах. Головна умова для переведення – це однаковий набір сертифікатів ЗНО при вступі. Можна також розглянути варіанти спеціальностей із суміжних галузей.

 1. Якщо Ви розподілили Ваші побажання і при цьому не вичерпали всі пріоритети

Все одно заповніть заяви на ті пріоритети, що залишились – 5 шансів завжди краще, ніж 2 чи 3. Ні в якому разі не обмежуйте себе лише однією заявою! Рекомендуємо подати заяви на спеціальності з тієї й ж самої галузі, або споріднених.

 1. Для тих пропозицій, на які не вистачило пріоритетів, подайте заяви на контрактну форму.

Пам’ятайте, що Ви нічим не обмежені при подачі заяв на контракт! Цих заяв може бути скільки завгодно! Всі Ваші «бюджетні» заяви у випадку, якщо вони не спрацювали, автоматично розглядаються, як заяви на контакт.

 

Сподіваємось, що наші поради стануть Вам у нагоді, бажаємо Вам успіхів у цій вступній компанії та чекаємо Ваших заяв на конкурсні пропозиції, що доступні в Державному університеті телекомунікацій!

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Системного аналізу Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність 124, Системний аналіз за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю 124, Системний аналіз на контрактній основі складає 16500 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ (24 600 грн. на рік), КНЕУ (27 200 грн. на рік) та КНУ ім. Т.Шевченка (35 300 грн. на рік).

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків:

Кафедра Системного аналізу готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 12 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів IBM, Oracle, Inter Systems, Lifecell, Hewlett Packard, Cisco, що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Системного аналізу. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри Центр Бізнес-Технологій, Інститут проблем штучного інтелекту, Центральний державний електронний архів України, Інформаційні судові системи та інших приватних та державних підприємствах і організаціях на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Системного аналізу

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Переглядів: 3 080