СТАРТАП: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ

12:13, 12-10-2018

Існує «сумна статистика» щодо загибелі стартапів. Та, яка стверджує, що в перший рік розорюються 50% нових підприємств, а за першу п'ятирічку - 80%, 90% і навіть 95% новачків терплять крах.

Але насправді все набагато цікавіше.

За деякими даними, ця інформація почала поширюватися взявся з річної звітності ще 1980-х рр. однієї американської ділової асоціації. Він виявився настільки близький до стереотипів, що пішов гуляти по статтях і книгах, навіть не піддаючись критиці. Фактично люди взяли на віру результат обмеженого спостереження в конкретний період часу.

Більш прискіпливі статистичні вимірювання малюють іншу картину. Наприклад, Центр розвитку малого бізнесу при University of Tennessee, який здійснює багаторічний моніторинг стану справ у малому підприємництві повідомляє ось такі цифри: у перший рік припиняють роботу приблизно 25% нових бізнесів, за п'ять років - 55%, а за 10 років - 70%.

Зверніть увагу на коректне формулювання – припиняють роботу. Адже люди можуть вийти з бізнес-проекту не тому, що провалилися, а після досягнення, наприклад, своїх цілей. Або через зміну життєвих пріоритетів. Або з якихось зовсім нефінансовим причин.

Але, звичайно, найцікавіше - аналіз виживання бізнесу по галузях і розбір причин їхніх невдач.

Отже, до п'ятого року життя припиняють діяльність 63% стартапів в IT, але тільки 42% нових підприємств фінансової сфери. І навіть сільське господарство не настільки ризиковано, як багатьом здається. 56% бізнесів продовжують успішно функціонувати на п'ятому році роботи - це хороший результат.

А з причин невдач виділяються три. 46% проектів провалюються через загальну некомпетентність підприємців, 30% - через слабкі управлінські навички і 11% - через незнання того продукту, який ти пропонуєш ринку. Останнє звучить, як фантастика, але на ділі це означає або помилки у виробничому циклі (наприклад, створення надлишкових запасів сировини або готової продукції), або поганий маркетинг, або невміння налагоджувати зв'язки з постачальниками і контрагентами.

До речі, в число найпоширеніших причин провалу, об'єднаних в групу «некомпетентність», виділяються несплата податків, а також нульові знання про ціноутворення, управлінні фінансами і бухгалтерії. Крім того, багато примудряються почати бізнес взагалі без чіткого плану.

Ці дані притаманні не виключно американському ринку. Думається, в них немає чисто американської специфіки. Помилки в ціноутворенні, рекламі, фінансовому плануванні не мають національних або країнових особливостей. Точно так же, як і некомпетентність, самовпевненість, авантюризм.

Отже, українським бізнесменам-початківцям є сенс придивитися до чужих помилок і більш об'єктивно оцінити свої сили. Наприклад, посилити свої знання під час навчання в Державному університеті телекомунікацій, на спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Де отримати бізнес освіту в Україні?

Чому в технічному університеті навчають бізнес-освіті?

Переваги змісту навчання спеціальності 076 "ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ"

Знання, вміння та навички випускника спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

Як допомогти дитині вступити на бюджет

Спеціальність 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" - бізнес-освіта нового формату

Бізнес-освіта – вибір сучасних та прогресивних

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.