Ділова гра як практична складова навчального процесу студентів за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

16:34, 20-12-2019

Зазвичай освітня діяльність здійснюється в рамках певних освітніх систем, а взаємодія їх різних елементів направлена на досягнення загальної для даної системи мети - навчання, виховання і розвитку особистості. Для того, щоб залучити студента в пізнавальну і практичну діяльність, існують відомі в педагогіці технології. В сучасних умовах компетентнісного підходу до вищої освіти потрібно більш широке використання таких форм навчання як інтерактивні заняття.

На кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ДУТ в рамках інтерактивних занять організовуються круглі столи, вікторини, ділові ігри. Нещодавно кафедра почала залучати до таких занять і першокурсників.

18 грудня 2019р. проводилась Ділова гра з першокурсниками групи ПТБ-11 на тему: «Шляхи досягнення рівноваги попиту і пропозиції на ринках товару, праці та капіталів». Підготовку сценарію та проведення Ділової гри здійснювала к.е.н., доцент кафедри ПТБД Пильнова Валентина Павлівна, в рамках Програми кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  щодо залучення інтерактивних освітніх форм в навчальний процес Університету.

Актуальність ділових ігор в цілому виражається в наступному:

• учасники ділової гри в рівній мірі задіяні на всіх етапах, що в свою чергу забезпечує максимальну результативність в освоєнні дисциплін через систему знань, умінь і навичок;
  • ділові ігри дозволяють активізувати науково-пошуковий, творчий, професійний процес, а також змоделювати об'єктивні умови і систему відносин у колективі, провести самостійний аналіз проблеми, розробити варіант рішення, виступити з публічним його захистом;
  • сама концепція ділової гри передбачає рівну зацікавленість всіх її учасників;
  • змагальний дух ділової гри, розкриває у студентів придбані ними за період навчання навички здійснення розробок, здатність до абстрактного мислення, аналізу і синтезу, готовність діяти в нестандартних ситуаціях; оцінювати наслідки прийнятих рішень; керувати колективом.

Отримані вищезазначені навички досить корисні в рамках обраної спеціальності – «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.