Переваги та особливості спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

14:36, 21-05-2021

Підготовка студентів за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» здійснюється для виконання ними в майбутньому організаційно-управлінської, комерційної, аналітичної та науково-дослідної діяльності в сфері підприємництва умовах конкуренції та ринкових відносин в підприємствах різних форм господарювання. Підприємництво, торгівля та біржова діяльність - це діяльність, пов’язана із досягненням успіху в сфері бізнесу, торгівлі та конкуренції з метою покращення процесу купівлі-продажу.

Обов’язки фахівця за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – аналізувати товарні ринки і конкурентоспроможність виробників, управляти виробництвом та організовувати ефективний товарорух з метою покращення результатів діяльності.

ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ЩО ФОРМУЮТЬСЯ У РЕЗУЛЬТАТІ НАВЧАННЯ

знання: з аналізу, планування та організації підприємницької та торгівельної діяльності в сучасних умовах; з прогнозування, розробки стратегії та розвитку власної справи у сферах виробництва, посередництва та надання послуг; з надання  якісних послуг та здійснення операційна  на товарних біржах;

уміння: формувати і обробляти необхідну інформаційну базу щодо зовнішнього та внутрішнього середовища за певним видом економічної діяльності; визначати особистісні, групові та ситуативні можливості для здійснення ефективного управлінського впливу керівника-лідера в підприємницькій діяльності; проведення ділових переговорів та оформлення договорів;

навички: з виявлення та обґрунтування пріоритетних напрямків та організації власного бізнесу; прийняття ефективних підприємницьких рішень на внутрішніх та зовнішніх ринках; організації торгівельної діяльності та діяльності в сфері надання послуг; у сфері застосування комп’ютерних технологій для підтримки прийняття рішень в процесі організації та планування власної справи; організація біржових операцій;

комунікаційні здібності: з роботи в команді та співробітництва; з аргументування власної позицію; при спілкуванні з іноземними партнерами;

самостійність і відповідальність: при ухваленні рішень щодо організації та ведення власної справи; при застосовуванні знань, вмінь і навичок в процесі майбутньої підприємницької діяльності.

Перевагами фахівців зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» є:

• можливість заснувати та компетентно розвивати власний бізнес у сфері виробництва та торгівлі, надавати якісні послуги та здійснювати операції на товарних біржах;
  • можливість реалізації загальних функцій управління підприємством;
  • органічне поєднання вивчення економіки і права, підприємництва, менеджменту й інформаційно-комп’ютерних технологій, а також низку «соціальних» дисциплін, які охоплюють теорію і практику соціально-економічних відносин і ділового спілкування;
  • прийняття оперативних рішень у межах своєї компетенції;
  • функціональна та інформаційна підготовка проектів рішень;
  • оперативне управління первинними підрозділами – лінійними (основна діяльність) або функціональними (підготовча та допоміжна діяльність), а також самостійними організаціями, які переважно не мають апарата управління.

Все це сприяє підготовці висококваліфікованих та конкурентоспроможних спеціалістів.