Формування фахових компетентностей у студентів як основне завдання кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

16:45, 27-05-2021

Якість підготовки усіх фахівців в умовах сьогодення визначається не лише рівнем і глибиною їх знань, але й набутими професійними вміннями, які дозволяють їм нестандартно вирішувати проблеми, що виникають у процесі трудової чи іншої діяльності. Система освіти у вищих навчальних закладах, які забезпечують підготовку фахівців, має оперувати широким набором засобів, що забезпечують розвиток відповідних умінь.

Сутністю професійної підготовки є озброєння студента певним набором професійних знань, умінь та навиків і формування на цій основі у нього професійної компетенції.

Одним із основних завдань кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності є підготовка студентів до майбутньої професійної діяльності та підготовці фахівців, які володіють необхідними знаннями, мають управлінські та організаційні вміння і навички. Тому на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  велика увага приділяється практичним заняттям при підготовці фахівців.

Під практичним заняттям слід розуміти вид навчального заняття, який націлений на формування, розвиток і корекцію професійно важливих умінь,
знань і навичок шляхом безпосереднього багатократного використання одержаних знань у професійних, навчальних або ігрових ситуаціях.

Основною метою практичних занять викладачів кафедри є формування і розвиток навиків і вмінь у рішенні професійних задач. Ряд практичних занять з фахових економічних дисциплін може бути розширений за рахунок проведення круглих столів, тренінгів, бізнес-семінарів, які дозволяють розширити знання з тематики, яка вивчається.

Тому на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  до практичних занять залучаються компанії-партнери кафедри та практики з  провідних компаній галузі, щоб максимально забезпечити відповідність компетенціям роботодавців.

Таким чином, формування у студентів професійних умінь і навичок при вивченні економічних дисциплін має велике значення для підготовки фахівців. Вивчення кожної дисципліни необхідно розглядати  як етап у формуванні творчого ініціативного фахівця, здатного вирішувати складні задачі сучасної економіки.