Екскурсія по Печерську

17:25, 21-07-2017

Як швидко плине час! Тільки нещодавно було 1 березня – початок занять на Підготовчому відділенні нашого університету з вивчення української мови іноземними громадянами. На курси приїхала молодь з різних країн. Першою завітала сором’язлива красуня з Нігерії. Одна, в незнайомій країні, почувала себе незвично. Та з’явились інші слухачі курсів – серйозні, веселі та дружні хлопці з Пакистану, Афганістану, Судану. Життя завирувало, стало цікавішим, насиченим.

Та вже й наближається час випускного іспиту на курсах. А далі кожний піде своєю дорогою: хтось опановуватиме менеджмент, хтось кібербезпеку, хтось комп’ютерні науки. Заняття проходитимуть в різних групах, але все ж таки в стінах нашого рідного університету. Так, саме рідного університету! Адже ми всі тут, як одна велика, дружня сім’я: слухачі, студенти, викладачі, адміністративний персонал. І новачки швидко вливаються в колектив. Тільки пару тижнів тому назад приїхали хлопці з Лівії, а вже всіх знають, активно приймають участь у житті університету. І цьому підтвердження екскурсія по Печерську, що відбулася 18 липня за ініціативи заступника начальника відділу міжнародних зв’язків Пирог Н.В. і доцента кафедри документознавства та інформаційної діяльності Сидоренко Т.М.

Місце зустрічі та старту – Державний університет телекомунікацій. Доїхавши до станції метрополітену «Арсенальна», що є найглибшою у світі (105 м), позитивно налаштована група спрямувала свій пішохідний курс до Парку Слави. Спокійно перетнувши Алею Слави, зупинившись у підніжжя обеліска на могилі Невідомого Солдата, група екскурсантів перемістилась на оглядовий майданчик, де відкривається неймовірно чудова панорама Києва, розташованого на лівому березі Дніпра. Пирог Н.В. коротко розповіла історії виникнення Києва, Парку Слави. Спілкування в основному проходило українською мовою. Це був своєрідний попередній іспит, успішно складений слухачами курсів.

Чим більше розповідали про Київ, тим більше зацікавленості проявляли екскурсанти, задавали питання.

В активному спілкуванні час пробігав швидко і ми вже на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври – однієї з найвизначніших святинь православного світу, занесеної до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Ознайомились з історією виникнення Києво-Печерської лаври, Троїцької Надбрамної церкви, Успенського собору, Трапезної церкви, Ближніх та Дальніх печер, а також відвідали Ближні печери. Вибух емоцій, маса запитань!

Зморені, задоволені, але все ще сповнені сил, продовжуємо нашу екскурсію. Перед нами постає меморіал музею Великої Вітчизняної війни, монумент Батьківщина-мати, алея Міст героїв. І звичайно ж панорама лівого берега Дніпра! Який же ти красивий, наш Києве!

Екскурсія наблизилась до логічного завершення. Вона була різнопланова, емоційна, пізнавальна, позитивна, з жартами, посмішками. Яскравим фіналом стали спільні фото. А саме головне, що прозвучали наступні слова: «Щиро вдячні! А коли наступний раз?»

Фотографії