Обговорення законопроекту студентами груп УБДМ-51 та УБД-31 в науковому гуртку кафедри УІКБ

08:52, 02-11-2017

01.11.2017р. з ініціативи студентів групи УБДМ-51 та за участю студентів групи УБД-31 під керівництвом доцента кафедри Мужановой Т.М. проведено обговорення законопроекту «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», який був прийнятий Верховною Радою України у жовтні цього року.

На підставі вивчення тексту законопроекту, а також пов’язаних з ним аналітичних матеріалів серед позитивних моментів студенти відзначили представлення у документі ключових визначень у сфері кібернетичної безпеки, що сприятиме заповненню термінологічної прогалини  у національному законодавстві за цим напрямом.

Значним здобутком є визначення системи кібербезпеки України та повноважень основних її суб’єктів. Водночас встановлено, що деякі експерти відзначають відсутність у законі положень про створення єдиного координаційного органу у сфері кібербезпеки.

Посилаючись на позиції фахівців, студенти схвально оцінили той факт, що у документі визначено сутність та узагальнено критерії віднесення об’єктів до критичної інформаційної інфраструктури.  Проте звернуто увагу, що окремі положення законопроекту дають підстави говорити про спроби посилити контроль держави над об’єктами критичної інфраструктури, що перебувають у приватній власності.

Загалом учасники дискусії виявили значну зацікавленість даною тематикою і показали вміння працювати з нормативними та аналітичними матеріалами, робити висновки на основі вивчення різних джерел. Саме придбання і вдосконалення цих якостей актуально необхідні студентам в своїй майбутній практичній діяльності щодо вирішення конкретних проблем і наукових завдань.