XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Рекомендації від кафедри УІКБ щодо налаштування віддаленого робочого стола з дотриманням вимог кібербезпеки

11:07, 27-04-2020

Враховуючи запобіжні заходи, які  прийняті в нашій державі щодо запобігання поширенню COVID-19, актуальним є питання віддаленого використання пристроїв з Windows, Android або iOS. Це дуже важливо при перебудові роботи в бізнесі (керівників та співробітників) і в організації навчального процесу в навчальних закладах ( викладачів та студентів). Для віддаленої роботи будь-якому працівнику потрібні: комп’ютер (ноутбук), підключення до Інтернету ( додатки для чату та конференцій, робочий простір, телефон - у разі необхідності), а також самомотивація, дисципліна та суворий режим інтенсивної роботи. Знання та практичні рекомендації по віддаленному використанню комп’ютерних пристроїв можуть бути корисними також іншим користувачам (батькам студентів, їх друзям і спеціалістам).

 
 

Кафедра «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» (УІКБ) пропонує отримати достатні знання та практичні рекомендації з питання - як використовувати віддалений робочий стіл на персональному комп’ютері (з Windows 10) або на пристрої з Windows, Android або iOS, щоб працювати дистанційно чтобы работать дистанционно викладачеві зі студентами, не перебуваючи на своїх основних робочих місцях.

Для цього потрібно:

1. Налаштувати персональний комп’ютер (ноутбук), до якого потрібно підключитися, щоб він дозволив віддалене підключення.

 • На пристрої, до якого потрібно підключитися, натисніть кнопку Пуск  > Налаштування  > Система > Віддалений робочий стіл й увімкніть параметр Увімкнути віддалений робочий стіл.

Запам’ятайте ім’я цього комп’ютера, яке вказане в розділі Підключення до цього ПК. Воно знадобиться пізніше.

2. Використовуйте функцію «Віддалений робочий стіл», щоб підключитися до комп’ютера, який  настроїли.

 • На локальному комп’ютері з ОС Windows 10: у полі пошуку на панелі завдань введіть Підключення до віддаленого робочого стола, а потім виберіть елемент Підключення до віддаленого робочого стола. У розділі «Підключення до віддаленого робочого стола» введіть ім’я віддаленого комп’ютера, до якого потрібно підключитися, а потім натисніть Підключитися.
 • На пристрої з Windows, Android або iOS: відкрийте програму «Віддалений робочий стіл» (доступна безкоштовно з Microsoft Store, Google Play і Mac App Store), додайте ім’я ПК, до якого потрібно підключитися (з кроку 1), а потім виберіть ім’я віддаленого комп’ютера, яке ви додали, і дочекайтеся завершення підключення.

Розглянутий підхід дозволяє віддалено підключатися до усіх пристроїв які знаходяться в одній мережі.

Тому вкрай важливо при цьому забезпечити настройку домашніх роутерів та інших пристроїв (власні смартфони, ноутбуки, інтернет речі і smart пристрої) і донести співробітникам ще одне розуміння відповідального ставлення до дотримання правил кібербезпеки.

Під час роботи віддалено важливо бути підготовленим до можливих ризиків  кібербезпеки. Як створити безпечні умови роботи та забезпечити захист віддаленого доступу?

При цьому слід враховувати вимоги до забезпечення кібербезпеки в кожному рішенні та не ігнорувати ними.

Практичні рекомендації

 • Перед підключенням робочих ноутбуків до мережі важливо перевірити роутер (Wi-Fi) на наявність уразливостей (через наявність їх великої кількості на пристроях Інтернет-речей, включно з роутером, і  вони є популярною ціллю для зловмисників).
 • Використовувати надійні (більш складні) паролі для входу в систему пристрою та в кожну програму (пам'ятайте, що ноутбуки частіше піддаються інфікуванню шкідливими програмами, ніж робочі пристрої).
 • Використовувати двофакторну аутентифікацію, як простий, але ефективний спосіб створення додаткового рівня кібербезпеки своїх облікових записів (текстове повідомлення з кодом, що надсилається на ваш телефон).
 • Виходити з системи, коли вона не використовується (обов'язково робити - з метою недопущення негативних проникнень).
 • Оновлювати програмне забезпечення ( розробники ПЗ виправляють в ньому уразливості або вдосконалюють систему кібербезпеки).
 • Використовувати додаткові антивірусні рішення (сканування системи на наявність шкідливих програм та застарілого програмного забезпечення).
 • Використовувати завжди VPN для підключення до корпоративної мережі, якщо в цьому виникає необхідність (дозволяє запобігти атакам методом Man-in-the-Middle -MitM за допомогою віддалених робочих місць, тому що трафік в більшості передається через загальнодоступні мережі).
 • Обмежити зберігання, завантаження або копіювання даних на ноутбук (для уникнення викрадення даних у разі інфікування).
 • Використовувати багатофакторну аутентифікацію (MFA), яка надає доступ до хмарних ресурсів та інших систем лише для авторизованих користувачів.      
 
 

Якщо  потрібно підключитися до інших пристроїв з різних локальних мереж  то  можна використовувати можливості VPN-рішень, або інші програмні рішення, наприклад TeamViewer.

Довідка

TeamViewer – одна з найпопулярніших програм для створення з’єднання і роботи з віддаленим доступом до комп’ютера.Також програма доступна на операційних системах Android, IOS, MacOS, Windows і інших. Є можливість забезпечити доступ до комп’ютера навіть зі свого телефону.

Переваги TeamViewer:

 • Наявність відразу декількох режимів роботи двох комп’ютерів: віддалений доступ, режим передачі файлів і папок, VPN;
 • Під час з’єднання можна відкрити вікно чату, це дозволить двом користувачам спілкуватися в режимі реального часу, не відволікаючись на інші месенджери;
 • Для забезпечення повномасштабного системного адміністрування іншого ПК можна підключити опцію цілодобового віддаленого доступу. В неактивному режимі функція споживає мало ресурсів і не навантажує персональні комп’ютери;
 • Швидкість роботи і стабільне з’єднання. Завдяки наявності якісних хостів, користувачі не стикаються з проблемою збою доступу (таке відбувається тільки в разі поганого з’єднання з мережею Інтернет)

Ammy admin -  програма дозволяє отримати доступ до функції віддаленого управління іншим ПК. Функціонал дуже схожий з Team Viewer.Доступні режими роботи включають в себе можливість перегляду та віддаленого управління іншим персональним комп’ютером або ноутбуком користувача.

Використання програми можливо без її установки на двох пристроях. Досить відкрити на комп’ютерах портативну версію.

Утиліта не призначена для використання в комерційних організаціях і на підприємствах.

Manager Lite

Дана утиліта відрізняється зручним інтерфейсом і великим набором опцій. Додаток має дві частини: для окремої установки на стороні сервера і клієнта.

На відміну від попередніх утиліт, використовувати LiteManager буде доцільніше більш просунутим користувачам, яким потрібно організувати регулярний доступ до віддаленого комп’ютера.

Також, на відміну від TeamViewer і Ammy admin унікальний ідентифікатор для серверного ПК присвоюється лише один раз (при першому запуску). В подальшому він не змінюється. Це дозволить швидко його запам’ятати і в подальшому не мати проблем з його введенням на клієнтській стороні.

У додатку представлена велика кількість режимів для з’єднання двох ПК, а саме:

 • Віддалений доступ;
 • Передача даних;
 • Режим організації чату;
 • Можливість доступу до реєстрів двох ПК;
 • Диспетчер завдань.

Також у програмі доступні функція запису екрану в режимі реального часу, опції інвентаризації та встановлення програм на клієнтському ПК за допомогою сервера.

RAdmin

Дане ПЗ – це одна з перших програм, розробники якої змогли організувати безперебійний віддалений доступ до ПК з допомогою інтернету.

Головна перевага утиліти – організація безпеки в мережі і захист від несанкціонованого копіювання даних з боку зловмисника.

Всі канали передачі захищені криптографічними алгоритмами.

*****

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність Управління інформаційною та кібернетичною безпекою за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю Управління інформаційною та кібернетичною безпекою складає 21800 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ (26800 грн. на рік) та НАУ (24000 грн. на рік).

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків.

Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 8 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів ІТ-спеціаліст, Smart technologies, «Агенство активного аудиту», що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри ІТ-спеціаліст, Smart technologies, «Агенство активного аудиту» на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Переглядів: 1 439