XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Підвищення рівня професії кіберзахисника у світі і навчання студентів в області кібербезпеки на кафедрі УІКБ

12:05, 12-05-2020

Однією з основних переваг майбутніх фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ)  є універсальність підготовки за спеціальністю «КІБЕРБЕЗПЕКА», яка викликана зростаючою складністю сучасних технічних систем, а також надзвичайним поширенням інформаційних та комп’ютерних технологій в усіх без винятку сферах людської діяльності, переходом в Діджитал багатьох галузей державної машини та зростанням кібератак і щоденною появою нових видів кіберзагроз. В цих умовах професія кіберзахисника стає мало не головною професією в XXI столітті!

Теоретична підготовка студентів у цьому напрямку здійснюється кафедрою "Управління інформаційною та кібернетичною безпекою" Навчально-наукового інституту захисту інформації Державного університету телекомунікацій на основі сучасного розвитку науки і техніки в галузі інформаційної та кібернетичної безпеки і орієнтована на компетенціях, що пред'являються компаніями-партнерами до випускників університету як фахівцям.     

 
 

Результатом вивчення дисциплін кафедри УІКБ є те, щоб кожен студент з перших днів навчання за фахом 125 «Кібербезпека», спеціалізації «Управління інформаційною та кібернетичної безпекою», усвідомив важливість забезпечення безпеки інформації як власних (персональних), так і комерційних даних (в організаціях, компаніях), професійно організовував і керував їх захистом.

На підтвердження необхідності уважного ставлення до забезпечення кібербезпеки в організаціях України стало те, що в усьому світі з боку рад директорів компаній стали приділяти більше уваги цьому після серії масштабних витоків даних в 2019 році, які призвели до великих збитків. Згідно з оцінками компанії Garner Reports, глобальні підприємства витратили понад 124 мільярдів доларів на кібербезпеку в 2019 році. Якщо в світі не буде створена реальна дієва система кіберзахисту - вже в 2021 році кіберзлочинність зросте і бізнес може зазнати збитків від кібератак на суму 6 трильйонів доларів Cybersecurityventures.com.

Такими є результати міжнародного дослідження Ernst&Young у сфері інформаційної безпеки за 2018-2019 роки «Кібербезпека: більше, ніж захист?».

У ході дослідження проводилося опитування, в якому взяли участь 1400 респондентів – керівників служб кібербезпеки і управління ризиками, що представляють найбільші та найвідоміші у світі компанії з щорічною виручкою від $10 млн. до $10 млрд.

При цьому проблема підтримки необхідного рівня кібербезпеки і стійкості від кіберзагроз більш актуальна для великого бізнесу – про неї повідомили 58% представників таких компаній у порівнянні з 54% респондентів, що представляли компанії меншого розміру. Найбільшим джерелом ризику у системі безпеки є безтурботні, необачні співробітники (34%) а також застарілі засоби контролю (26%), можливість несанкціонованого доступу (13%) і використання хмарних сервісів (10%).

Сьогодні 77% компаній розуміють, що надалі не можуть обмежуватися стандартними заходами в області кібербезпеки. Тому вони продовжують нарощувати базовий функціонал своїх систем захисту, переглядають підходи до вдосконалення архітектури кібербезпеки і починають впроваджувати інші сучасні інноваційні рішення щодо захисту інформації. Основними напрямами для інвестування в кібербезпеку в поточному 2020 році визначені хмарні рішення (52%), аналітика кіберзагроз (38%) і мобільні обчислення (33%).

Саме фахівці з кібербезпеки зможуть ефективно управляти безпекою в державних і комерційних структурах, де зараз явно в дефіциті люди, здатні надійно захистити конфіденційну інформацію, забезпечити її достовірність, а також працювати експертами і аналітиками в економічних, наукових та правоохоронних органах.

Як реально у світі вирішуються питання, що пов'язані з підвищенням рівня кібербезпеки організацій (компаній, фірм тощо) і які вимоги до професійної підготовки спеціалістів по її забезпеченню? Ці знання сприятимуть вдосконаленню підходів до поліпшення навчання студентів на кафедрі УІКБ.

У світових школах з кібербезпеки в професійному сенсі використовують поняття кібербезпека, яке включає захист комп'ютерів, мобільних пристроїв, серверів, електронних систем, мереж і даних від небезпечних атак.

Кібербезпека має наступні категорії:

 • Мережева безпека (захист комп'ютерів від зловмисників і шкідливих програм);
 • Безпека додатків (захист програмного забезпечення і пристроїв від кіберзагроз);
 • Інформаційна безпека (захист цілісності і конфіденційності даних під час їх зберігання чи передачі);
 • Аварійне відновлення і безперервність бізнесу (реагування на аварії в області кібербезпеки, які призводять до втрати операцій або даних);
 • Операційна безпека (забезпечення обробки та захист активів даних).

Спеціаліст з кібербезпеки (або аналітик з інформаційної безпеки) є одним з поширених робочих місць за кордоном, доступних в області безпеки.

Показовим є досвід  вищих навчальних закладах (ВНЗ) США, де  навчається більше іноземних студентів (до 600000), ніж в будь-якій іншій країні світу!!! Вибір обумовлений престижем і практикою, яка показує, що саме підготовка у ВНЗ США забезпечує надалі успішну кар'єру. Список знаменитих випускників американських коледжів і університетів практично безмежний!!!

В одному тільки Університеті Чикаго 73 нобелівських лауреата серед викладачів і випускників!!! У Гарварді їх 38, в Берклі 17!
 

Об'єктивні переваги навчання в США!

Перше - це лідируючі позиції американських вузів у всіх світових рейтингах.

Друге і найважливіше, - величезні можливості працевлаштування в США (і за межами країни) після отримання бакалаврату та / або магістратури.

Третє (безпосередньо пов'язане з другим пунктом) - прямі і тісні зв'язки більшості університетів і коледжів США з роботодавцями: це відкриває можливості для проходження безкоштовних і оплачуваних стажувань під час навчання і працевлаштування після її закінчення!

Четверте - визнання дипломів і наукових ступенів американських ВНЗ і коледжів по всьому світу!

П'яте - освіта орієнтована на практику! Навчальні програми часто створюються в тісному зв'язку з провідними корпораціями та підприємствами, яким потрібні реальні кадри!

Шосте -  можливість і свобода вибору програми навчання! Освітні програми побудовані таким чином, що студент часто сам може вирішувати, які курси йому вивчати в тому чи іншому семестрі, скільки годин їх вивчати і т. д. Вчитися, таким чином, комфортно і ... відповідально.

Сьоме. Досвід самостійного життя на кампусі. Класичний американський кампус надає все для щасливого і повноцінного життя: зручні корпуси для навчання і життя, спортивні споруди та майданчики, ресторани, кафе і клуби, можливість підробітку у вільний час і т.д.

Дев'яте. Глобалізація. Американська система освіти універсальна. Вона акцентована не на «містечкові» процеси, а на глобальні процеси і загальносвітові цінності. Ця глобальність і робить американські ВНЗ такими популярними і престижними.
 

Які кращі школи з кібербезпеки існують в світі?

З світових кращих шкіл з кібербезпеки виділяють - в США та Великобританії:

 • Каліфорнійський державний університет - США
 • Університет Карнегі-Меллона - США
 • Університет Де Монфор, Лестер - Великобританія
 • Університет Джорджа Вашингтона - США
 • Університет Індіани, Блумінгтон - США
 • Канзаський державний університет, Манхеттен, Канзас - США
 • Університет штата Пенсильванія, Пенсильванія - США
 • Університет Мерилендського Університетського Коледжу, Адельфі - США
 • Техаський університет в Сан-Антоніо (UTSA), штат Техас – США
   

Каліфорнійський державний університет, Сан-Бернардіно - США, штат Каліфорнія

Кількість програм: 8; студентів - 20.000. На додаток до широкого спектру стипендій, CSUSB пропонує стипендії, які призначені для студентів з кібербезпеки.

У своєму Центрі кібербезпеки CSUSB пропонуються одні з кращих програм в області кібербезпеки - як в США, так і в світі. На доказ цього Агентство національної безпеки і Міністерство внутрішньої безпеки в 2008 році назвали цей коледж США Центром академічної переваги в області забезпечення інформації.

Список програм

 • MBA - Фокус кібербезпеки
 • Магістр державного управління з концентрацією кібербезпеки
 • Магістр наук, національні дослідження в області кібербезпеки
 • Сертифікат кібербезпеки
 • Інформаційні системи і технології BS, опція кібербезпеки
 • Інформаційні системи і технології BS, опція Intelligence
 • Б.А. Кримінальну правосуддя - аналіз злочинності, кібербезпека
 • Магістр наук, технології інформаційних систем (в очікуванні затвердження в канцелярії).
   
Університет Карнегі-Меллона (КМУ), Піттсбург - США

Кількість програм: 5; студентів - 13.500.

КМУ пропонує студентам Стипендії для обслуговувания  у вигляді програми для надання допомоги у фінансуванні їх освіти.

Через свій Інститут безпеки та конфіденційності Університету Карнегі-Меллона (CyLab) - CMU пропонує одні з кращих програм ступеня кібербезпеки як в США, так і в світі.

Список програм

 • Магістр інформаційних технологій - проектування конфіденційності
 • Магістр в області інформаційної безпеки і управління
 • Магістр в області інформаційної безпеки і забезпечення
 • Магістр в області інформаційної безпеки
 • Кобе Магістр наук в області інформаційних технологій та інформаційної безпеки (MSIT-IS) подвійна ступінь.
   
Університет Де Монфор (DMU), Лестер - Великобританія.

Державний університет.

Кількість програм: 4; студентів - 23.000. Можна отримувати стипендії – їх кількість обмежена і за принципом "першим прийшов - першим отримав".

Через Інститут кібернетичних технологій Університету Де Монтфорд (CTI) DMU пропонується одна з кращих програм кібербезпеки як у Великобританії, так і в світі.

Список програм

 • Магістр в області кібербезпеки
 • Бакалавр в області кібербезпеки
 • Доктор в області кібербезпеки і технології програмного забезпечення
 • Магістр в сфері кібер-технологій
   
Університет Джорджа Вашингтона, Вашингтон, округ Колумбія - США

Кількість програм: 7; студентів - 27000. Студенти з кібербезпеки можуть отримати безкоштовне навчання - стипендія покриває 100% вартості навчання, вона також включає оплату в розмірі від 25 000 до 35 000 дол. США на рік на витрати на проживання та 4000 дол. США на рік на професійний розвиток і 2000 дол. США на підручники) – згідно з GW CyberCorps: стипендія для обслуговування.

Завдяки своєму Інституту досліджень в області кібербезпеки і конфіденційності, який є частиною Школи інженерних і прикладних наук, де пропонуються одні з кращих в світі програми з кібербезпеки.

Список програм

 • Магістр в області кібербезпеки в області комп'ютерних наук
 • Магістр в області стратегії кібербезпеки і управління інформацією
 • Магістр технічних наук в області політики кібербезпеки і відповідності
 • Магістр в галузі національної безпеки і права США
 • Магістр професійних досліджень в області стратегії кібербезпеки і управління інформацією
 • Світовий виконавчий майстер ділового адміністрування з концентрацією в кібербезпеці
 • Магістр права в галузі права національної безпеки
   
Університет Індіани, Блумінгтон - США

Кількість програм: 7; студентів - 43.000. Є багато стипендій для студентів, що займаються кібербезпекою.

У Центрі прикладних досліджень в області кібербезпеки (CACR), проводяться якісні дослідження в області кібербезпеки завдяки своїй різноманітності програм - одні з кращих програм в області кібербезпеки в світі.

Список програм

 • Магістр в області кібербезпеки, в області комп'ютерних наук
 • Магістр в області стратегії кібербезпеки і управління інформацією
 • Магістр технічних наук в області політики кібербезпеки і відповідності
 • Магістр в галузі національної безпеки і права США
 • Магістр професійних досліджень в області стратегії кібербезпеки і управління інформацією
 • Світовий виконавчий майстер ділового адміністрування з концентрацією в кібербезпеці
 • Магістр права в галузі права національної безпеки
   
Канзаський державний університет (KSU), Манхеттен - США

Кількість програм: 3; студентів - 21.500. Є кілька стипендій для здобуття освіти в області кібербезпеки.

Через Центр інформації та системного забезпечення (CISA) KSU пропонується одна з кращих програм кібербезпеки в світі і Національний центр академічних досягнень в дослідженнях в області кібербезпеки. Це робить KSU однією з кращих шкіл кібербезпеки в світі.

Список програм

 • Інформатика - Cyber ​​Security BS
 • Магістр програмної інженерії
 • Бакалавр в області комп'ютерних наук
   
Університет штату Пенсільванія, Пенсільванія - США

Кількість програм: 3; студентів - 96.000. Студенти, що проходять програму кібербезпеки, отримують стипендії - при дотриманні федеральних і державних вимог про надання фінансової допомоги, вписатися на повний робочий день (12 кредитів або більше ...)

Університет штату Пенсільванія (PSU) - це комплексний університет в США, що пропонує якісні програми для студентів і аспірантів, пропонує широкий спектр програм з кібербезпеки для студентів і аспірантів, що робить його однією з кращих шкіл кібербезпеки в світі.

Список програм

 • Магістр професійних досліджень в області інформаційних наук - кібербезпека і забезпечення інформації
 • Бакалавр наук в області безпеки і аналізу ризиків - опція інформаційної та кібербезпеки
 • Магістр професійних досліджень в галузі національної безпеки - варіант інформаційної безпеки і криміналістики
   
Університет Мерілендського Університетського Коледжу, Адельфі - США

Кількість програм: 8; студентів - 60.000 (90.000).

Державний університет. Можна отримувати стипендію за програмами кібербезпеки.

Глобальний кампус Університету Меріленда (UMGC)  - державний університет в штаті Меріленд, США пропонує програми для студентів і аспірантів, має репутацію як одну з найкращих шкіл кібербезпеки в світі.

Список програм

 • Управління та політика кібербезпеки (бакалаври)
 • Комп'ютерні мережі та кібербезпека (бакалаври)
 • Розробка програмного забезпечення та безпеки (бакалаври)
 • Незначна кібербезпека (бакалаври)
 • Майстри в кібербезпеці
 • Управління та політика кібербезпеки (магістри)
 • Цифрова криміналістика і кібер-розслідування (магістри)
 • Інформаційні технології: спеціальність інформаційне забезпечення (магістри)
   
Техаський університет в Сан-Антоніо (UTSA), штат Техас, США

Кількість програм: 3; студентів - 30.000. Можна отримувати різні стипендії для навчання в сфері кібербезпеки.

UTSA пропонує тільки три університетські програми з кібербезпеки і є одним з кращих коледжів з кібербезпеки в світі. Доказом цього є три дослідницькі центри - Центр забезпечення і безпеки інфраструктури, Інститут кібербезпеки і Кібер-центр безпеки і аналітики.

Список програм

 • Бакалавр ділового адміністрування, ступінь в області інформаційних систем
 • Бакалавр ділового адміністрування, ступінь в області кібербезпеки
 • Магістр наук в області інформаційних технологій - концентрація кібербезпеки
   

*****

Підготовка фахівців з кібербезпеки  у США  спирається на оволодінні сучасними інформаційними технологіями, фундаментальними та прикладними науковими дисциплінами, що дозволяє  одержувати високий рівень теоретичного та практичного навчання , що є загальносвітовим цінностним прикладом  для ВНЗ України.

Концептуально нова освітня модель «12 кроків до якісної освіти», яка  реалізована в університеті, дозволяє активно готувати конкурентоспроможного фахівця з кібербезпеки і відповідати потребам ринку праці в Україні.

*****

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність Управління інформаційною та кібернетичною безпекою за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю Управління інформаційною та кібернетичною безпекою складає 21800 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ (26800 грн. на рік) та НАУ (24000 грн. на рік).

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків.

Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 8 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів ІТ-спеціаліст, Smart technologies, «Агенство активного аудиту», що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри ІТ-спеціаліст, Smart technologies, «Агенство активного аудиту» на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Переглядів: 1 615