XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Фахівці з управління інформаційною та кібернетичною безпекою готові до відбиття кібератак

17:33, 25-05-2020

На сучасному етапі розвитку України особливої уваги потребує система кі6ернетичної безпеки як ключовий елемент інформаційної, а відтак, i национальної безпеки.

Європейська криза як основна проблема світової економіки може у найближчому майбутньому відійти на другий план. Влада США вже давно забила на сполох: небезпека у вигляді кіберзлочинності стрімко набирає обертів. Експерти впевнені: саме хакери в недалекому майбутньому стануть загрозою номер один, змістивши тероризм. Незважаючи на віртуальність злочинів, збиток вони завдають цілком справжній. За деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає $ 114 млрд. А США оцінили свої збитки за всі роки існування глобальної мережі у $ 400 млрд. Це у три рази більше щорічних витрат на освіту. Превентивні заходи вже не допомагають, і з кожним роком шкода збільшується, а злочини стають все більш "вишуканими".

Найпоширеніші злочини - це злом баз даних компаній та урядових організацій, виведення з ладу промислових об'єктів. В 2019 році про кібернапади повідомили 760 американських організацій, серед яких консультанти PriceWaterhouseCoopers, банки Wells Fargo і Citigroup, інтернет-магазин Amazon, IT-гіганти IBM, Intel, Yahoo, Cisco, Google, Facebook і Microsoft та виробник електроніки Sony.

Експерти говорять про тривожну тенденцію: за останні роки кіберзлочинність стала більш організованою і почала мати форму бізнесу. Дії хакерів орієнтовані на отримання довгострокового доходу.

Більше того, до збитків компаній можна віднести не лише пряму втрату від дій хакерів, але і витрати на оборону від кібератак. Витрати американських компаній на інформаційну безпеку склали $ 61,5 млрд у 2006 році, а в 2019 - до $ 130 млрд. Експерти зазначають, що Україна - дуже важливий центр хакерства, поряд із Росією, Бразилією, Китаєм та меншою мірою – Індією тому, шо у цих країнах досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття та обмежені можливості працевлаштування.

Україна також увійшла до трійки лідерів з DDoS-атак. За даними Лабораторії Касперського, 12% від усіх атак припадає на Україну.

Види кібезлочинів класифіковані у Конвенції Ради Європи, яку Україна ратифікувала.

Основні види кіберзлочинів: незаконний доступ, незаконне перехоплення, втручання у дані, зловживання пристроями, шахрайство, пов’язане із комп’ютерами. Кількість кіберзлочинів в Україні щороку зростає на кілька тисяч. Найпоширеніший вид злочину –  це шахрайство в мережі інтернет. Шахрайство, як правило, вчиняється з території України. Якщо злочини із використанням шкідливого програмного забезпечення, D-Dos атаки, спам, перекручення інформації, втручання в систему, то тут вже злочинцями можуть бути з усього світу.

Кіберзлочинці також використовують в своїх інтересах пандемію коронавірусу для активізації своєї діяльності не тільки в Україні, но і на всій території ЄС. Замість того, щоб винаходити нові схеми, кіберзлочинці адаптували традиційні фішингові шахрайські розсилки, пов'язуючи їх з коронавірусом. Ризик кіберзлочинності посилюється ще тому, що мільйони людей працюють віддалено з дому. Деякі з кібератак були ретельно скоординовані, націлені на критично важливу інфраструктуру.

Сьогодні у світі спостерігається постійне збільшення кількості співробітників, які не прив’язані до офісу. В нових умовах це відбувається лавиноподібно. З переходом бізнесу в онлайн, активізувалася кіберзлочинність, а витік інформації призводить до суттєвих фінансових та репутаційних втрат.

По даним The Village Україна зібрала 11 сервісів для групових дзвінків і чатів на час карантину, серед яких найбільш поширений є  сервіс відозв’язку Zoom.

Завдяки програмі можна одночасно спілкуватись зі 100 людьми, але вона має обмеження на один сеанс – до 40 хвилин. Сервіс використовують не тільки для групових дзвінків, а й для вебсемінарів і конференцій. Під час спілкування є змога обмінюватись файлами, демонструвати екран, записувати розмови у кількох форматах і залучати спікерів за номером телефону. Zoom можна інтегрувати з Google Календарем чи Outlook і планувати майбутні конференції.

Останні події в Україні та світі призвели до збільшення вартості акцій сервісу відозв’язку Zoom вдвічі, однак паралельно з цим, в результаті кібератак нанесено серйозний збиток через витік відеозаписів конференцій клієнтам компанії Zoom (в інтернет потрапили кілька тисяч записів приватних дзвінків, робочі конференції компаній, та шкільні заняття, ролики завантажили на Youtube і Vimeo - пише The Washington Post ).

Сьогодні, випускники провідного вітчизняного IT-вузу – Державного університету телекомунікацій за спеціальністю «Кібербезпека», спеціалізацією «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» повною мірою відповідають потребам сучасного ринку праці та із задоволенням приймаються компаніями на роботу.

Важливо! На відміну від інших закладів вищої освіти, у Державному університеті телекомунікацій студенти у процесі навчання та проходження практик у провідних IT-компаніях (партнерах кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою, з якими підписані договори про співпрацю) одержують сертифікати (у 2019 році було видано 1270 сертифікатів), які гарантують студентам високооплачувані робочі місця.

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність Управління інформаційною та кібернетичною безпекою за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю Управління інформаційною та кібернетичною безпекою складає 21800 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ (26800 грн. на рік) та НАУ (24000 грн. на рік).

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків.

Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 8 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів ІТ-спеціаліст, Smart technologies, «Агенство активного аудиту», що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри ІТ-спеціаліст, Smart technologies, «Агенство активного аудиту» на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Читайте також
15:59, 13-11-2020

Про кафедру

Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Переглядів: 924