Освітні програми за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки акредитовані до 2027 року

11:33, 30-03-2022

Шановні абітурієнти!

На кафедрі Комп'ютерних наук впроваджено інноваційну організацію навчального процесу. Тому тут ви зможете отримати теоретичні знання та практичні навики за найпрестижнішою в світі ІТ спеціальністю Computer Science. Підтвердженням цього являється успішна акредитація освітніх програм бакалаврського (https://dut.edu.ua/uploads/p_2092_58302209.pdf) та магістерського (https://dut.edu.ua/uploads/p_2092_36093891.pdf) рівня у 2021 році. Програми акредитовані відповідно до 01.07.2026року та 01.07.2027року.

Розвиток спеціальності «Комп'ютерні науки» відбувається згідно Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя, а також The Computing Curricula 2020. Урахування розвитку ринку праці здійснюється через відслідковування досліджень, які проводяться робочою групою Ради Європи та знаходять своє відображення у Європейської рамки ІКТ-компетенцій.

При створені освітніх програм брали участь студенти, представники фірм-партнерів Hewlett Packard Enterprise, «Evergreen», «Ucloud», Консорціум Український центр підтримки номерів і адрес UNAOC, «Вінком Україна» та фірми, що входять до Київського ІТ кластеру, які є базами практик та замовниками випускників при працевлаштуванні.

Акредитаційні комісії відмітили унікальність освітніх програм та найкращу в Україні матеріально-технічну базу.

В основі освітніх програм лежить те, що на вершині професій, пов'язаних з ІТ технологіями, знаходяться професії “Enterprise Architect” та “Systems Architect”, до яких можуть підняти лише студенти, які готуються за  спеціальностю «Комп'ютерні науки». Тільки вони можуть одночасно засвоїти наступні області знань: Systems Infrastructure, Application Technologies, Software Development.

Кафедра вбачає за свою основну місію таке формування змісту навчального процесу, щоб у повній мірі відповідати цій стратегії.

У зв'язку з цим, для врахування вищезазначених тенденцій, освітня програма спеціальності  «Комп’ютерні науки»  містить у якості програмних результатів навчання широкий спектр програмних та апаратних платформ корпоративних інформаційних систем та розглядає  перспективи їх розвитку з точки зору комп’ютерних наук.

У списку професій найбільшу частину складають програмісти. Але по узгодженню з основним роботодавцем, в освітній програмі реалізована підготовка Java-програміст.

Саме тому в освітній програмі великий обсяг мають програмні результати навчання, які пов’язані з програмування (Software Development).

Для цього основною мовою програмування було обрано Java, яка вивчається в 3 семестрах по програмам сертифікації Оракл, програмування мобільних пристроїв, а також мережне та серверне програмування.

Наступне місце займають  програмні результати навчання, які пов’язані з оволодіння системної інфраструктурою різного призначення (Systems Infrastructure). Для цього на кафедрі створено сертифікаційний навчально-науковий центр технологій Hewlett Packard. В ньому розгорнуто сучасний центр обробки даних. Завдяки цьому ДУТ входить до 30 закладів вищої освіти країн східної Європи академії Hewlett Packard. Компанія надала навчальні матеріали по сертифікаційним курсам з мережних технологій, серверного обладнання, хмарних технологій. Інтеграція сучасних ІТ-технологій здійснюється на заключному етапі навчання надзвичайно важливих та високотехнологічних курсів: програмно-визначена мережна інфраструктура (SDN) та організація гібридної хмари (Hewlett Packard Enterprise Openstack).

Велике місце надається програмним результатом навчання, які пов’язані із оводінням технологіями додатків (програм), на основі яких працюють системні інфраструктури різного призначення (Application Technologies).

Наші студенти отримують навички по адмініструванню та тестуванню розробленого програмного забезпечення на рівні міжнародної професійної сертифікації на обладнанні навчально-науковий центру технологій Hewlett Packard.

Згідно рекомендацій Computing Curricula Project програмні результати навчання реалізуються у ході навчального процесу на глибокому теоретичному рівні. При цьому реалізується також можливість формування практичних навичок належного рівня у розгортанні системної архітектури, конфігурації систем і додатків.

Карта по комп’ютерним наукам https://www.youtube.com/watch?v=SzJ46YA_RaA

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.