Вимоги до системних адміністраторів

15:23, 20-05-2015

Базова підготовка фахівців для ринку праці за напрямом системні адміністратори виконується по декількох найбільш затребуваних спеціалізаціях:

• адміністратор веб-сервера;
  • адміністратор баз даних;
  • адміністратор мережі і АТС;
  • системний інженер (чи системний архітектор);
  • системний адміністратор малої компанії;
  • адміністратор безпеки мережі;
  • адміністратор поштових серверів;
  • адміністратор сайту. Контент-менеджер сайту;
  • аналітик-адміністратор бази даних;
  • адміністратор групи, що чергує (підтримка прикладного програмного забезпечення і інфраструктури);
  • помічник системного адміністратора.

При підготовці вказаних категорій системних адміністраторів враховується, що:

адміністратор веб-сервера – займається установкою, налаштуванням і обслуговуванням програмного забезпечення веб-серверів. Йому потрібні знання Unix-систем, уміння конфігурувати веб-сервер і поштові сервери (встановлені на більш ніж 90% web-серверів у всьому світі); установки, налаштування веб-серверів IIS і ОС сімейства WindowsServer 2003/2008/2010 на базі розуміння моделі OSI, стеків протоколів TCP/IP;

-адміністратор баз даних – спеціалізується на обслуговуванні баз даних. Йому необхідні базові знання СУБД (як мінімум одній з MySQL, PostgreSQL, MS SQL, Oracle, Informix, Firebird), операційної системи, на якій працює база даних (WindowsServer, Linux/FreeBSD або Solaris), знання особливостей реалізації баз даних, а також знання інформаційно-логічної мови SQL;

адміністратор мережі і АТС – займається розробкою і обслуговуванням мереж або АТС. Потрібні глибокі знання в області мережевих протоколів (стек TCP/IP, IPX) і їх реалізації, маршрутизації, реалізації VPN, системах білінгу, активного мережевого устаткування, фізичної побудови мереж (Ethernet, Tokenring, FDDI, 802.11);

системний інженер (системний архітектор) – займається побудовою корпоративної інформаційної інфраструктури на рівні додатків. Потрібні знання поширених ОС (Windows NT, Linux, FreeBSD, Mac OS); служби каталогів ActiveDirectory, LotusDomino, LDAP; поширених СУБД, поштових серверів, groupware, веб-серверів, CRM, ERP, CMS, систем документообігу - узгодженням яких в контексті бізнес-процесів і займається;

адміністратор безпеки мережі – займається проблемами інформаційної безпеки, документуванням політик безпеки, регламентів і положень про інформаційні ресурси. Потрібно знання протоколів шифрування і аутентифікації і їх практичного застосування (VPN, RADIUS, SSL, IPsec, RAS), планування PKI, протоколів роботи систем контролю доступу (брандмауери, проксі-сервера, смарт-карти, CheckPoint, SecurID), інцидентного аналізу, резервного копіювання;

системний адміністратор малої компанії (від 5 до 50 робочих місць) – займається підтримкою працездатності невеликого парку комп'ютерної техніки і обслуговуванням мережі. Не має помічників і виконує усі обов'язки, пов'язані з комп'ютерами і комунікаціями, у тому числі технічну підтримку користувачів. У компаніях, що займаються розробкою програмного забезпечення, обслуговує Web- сервери, програми, що використовуються розробниками. Також може тестувати програмне забезпечення, що розробляється компанією. Потрібно знання ОС Microsoft, офісних і бухгалтерських програм типу MicrosoftOffice і 1С, уміння прокладати локальну мережу, початкові знання баз даних і мов програмування;

адміністратор поштових серверів – займається налаштуванням і підтримкою електронної пошти. Потрібно знання WindowsServer або Linux/FreeBSD залежно від вимоги програми поштового сервера - MicrosoftExchangeServer, qmail, Sendmail, Exim, Postfix, додаткові модулі для перевірки на віруси, спам, або для інтеграції з базами даних LDAP, MySQL, PostgreSQL, Oracle, ActiveDirectory, а також потрібно знання протоколів і технологій SMTP, SSL, POP3, DNS, Microsoft ActiveDirectory, стека протоколів TCP/IP і основних програм-клієнтів електронної пошти MicrosoftOutlook, TheBat!, MozillaThunderbird, KMail, Evolution.

Інші спеціалізації: адміністратор сайту, контент-менеджер сайту, аналітик-адміністратор бази даних, адміністратор чергової групи (підтримка прикладного ПЗ і інфраструктури), помічник системного адміністратора мають комбіновані вимоги з вищепереліченими.

Зарплата від 5000 грн до 15000 грн (визначається глибиною знань, умінь і навичок).

Попит на системних адміністраторів постійно зростає.

Таким чином, для работи з спеціальності системних адміністраторів є обов'язковими наступні базові знання:

1. ОС WindowsServer 2003/2008/2012;

2. ОС MSWindows XP/7/8;

3. ActiveDirectory, DNS, DHCP;

4. виртуализації Hyper - V або VMware;

5. Linux (CentOS);

6. резервного копіювання;

7. серверного устаткування виробництва HP, Cisco, Dell;

8. побудови TCP/IP мереж, VPN;

9. технологій проводового і безпроводового доступу до Інтернет;

10. MS Office 2003/2007/2010/2012;

11. апаратного забезпечення робочих станцій користувачів;

12. технічної англійської мови (письмовий, читання документації).

Ми запрошуємо Вас до навчання на Комп'ютерних наук факультету Інформаційних технологій в Державному університеті телекомунікацій. Тут готуються висококваліфіковані фахівці з інформаційних технологій (IT-фахівці).

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.