Конференція «Підготовка ІТ-спеціалістів в Державному університеті телекомунікацій на основі нових технологій Hewlett-Packard»

13:44, 25-11-2015

Державний університет телекомунікацій (ДУТ) відрізняється від інших ВНЗ тим, що його випускникам надаються теоретичні знання і практичні навички роботи на сучасному обладнанні. Це підтверджується сертифікатами відомих у світі виробників ІТ обладнання, зокрема, одним із таких виробників являється світовий лідер в ІТ галузі компанія Hewlett-Packard.

Одним із напрямків, які направлені на підвищення якості ІТ освіти і реалізується в ДУТ являється Інтеграція навчальних планів підготовки фахівців галузі ІТ та навчальних програм вендорів, підготовка ІТ-фахівців на рівні міжнародної професійної сертифікації. Тобто забезпечення практичної складової змісту освіти.

Завдяки сертифікації компанії інтегрують контроль професійної діяльності в процес працевлаштування.

Прикладом являються сертифікати, що пропонуються корпораціями Microsoft, HP, IBM, Cisco, Oracle та іншими компаніями. Завдяки даним сертифікатам, ІТ фахівець може отримати роботу в будь-якій точці світу.

Зараз розробляються проекти того, щоб сертифікати вендорів, підкріплені новітніми освітніми програмами найвищої якості були визнані у всіх країнах ЄС нарівні зі свідченнями про відповідність ІТ-фахівця національним професійним стандартам, що істотно змінює ситуацію у сфері формальної професійної освітисм і висуває вендорів в якості конкурентів освітнім закладам.

Для вирішення поставленого завдання, рік назад, 18 листопада 2015 року в Державному університеті телекомунікацій на базі кафедри Інформаційних технологій було створено міжнародний Навчально-науковий центр технологій HEWLETT-PACKARD.

Даний центр дозволяє проводити сертифікацію студентів на першому рівні інституту НР асоціативний технічний спеціаліст. Він також являється платформою для проведення сертифікації на вищих рівнях професіонал, ехперт і майстер.

Навчальні матеріали по напрямкам Connected Devices,  Network, Server & Storage, Cloud введені в програми навчалиних дисциплін за напрямом підготовки «Телекомунікації» на 1,2,3,и 4 курсах. Це дає можливість студентам отримати сертифікати НР за час навчанн в ДУТ і оволодіти практичними навиками роботи на конкретному обладнанні НР.

На протязі року в центрі пройшли навчання біля 400 студентів, 35 співробітників та викладачів Державного університету телекомунікацій, 20 представників сторонніх організацій та компаній. За цей час отримано більше 100 міжнародних сертифікатів та 70 сертифікатів Державного університету телекомунікацій.

Під час конференції були заслухані доповіді професорсько-викладацького складу університету та студентів.

1.     Ректор Державного університету телекомунікацій, доктор технічних наук, професор Толубко В.Б.

2.     Завідувач кафедри інформаційних технологій, доктор технічних наук, професор Вишнівський В.В.

3.     Професор кафедри інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Гніденко М.П.

4.     Професор кафедри інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Щербина І.С.

5.     Менеджер компанії Hewlett-Packard Вадим Лєнков.

Студенти:

1.     Євтушенко Євгеній ІМД-51

2.     Цапенко Олександр ТСД-42

Відбулася церемонія вручення сертифікатів HP студентам які пройшли навчання в центрі сертифікації НР Державного університету телекомунікацій.

ТСД-41

Романчук Степан Сергійович

70.

Чабан Богдан Валентинович

Також були вручені сертифікати міжнародного зразка викладачам, аспірантам та студентам.

Катков І.Ю.

Вишнівський В.В.