ВІДКРИТТЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 122 «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ»

16:53, 05-07-2016

На кафедрі Комп’ютерних наук відкрито спеціальність 122 “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”, яка належить до галузі знань 12 “Інформаційні технології“. Підготовка бакалаврів по даній спеціальності характеризується найбільш широким охопленням дисциплін інформатики. На цій спеціальності готують спеціаліста по Інформаційних технологіях. Відповідно після закінчення даного напрямку людина має непогане уявлення про всі можливі професії в IT.

Зміст діяльності фахівців полягає у розробці комп’ютеризованих інформаційних систем і технологій для різноманітних галузей науки, промисловості та бізнесу, включаючи: проектування та розробку прикладного програмного забезпечення, баз даних та баз знань; проведення системного аналізу предметних областей і їх формалізацію; створення математичних моделей об’єктів та процесів автоматизації; розробку систем штучного інтелекту. Студенти вивчають прийоми роботи з інформаційними системами, їх устрій та особливості програмування.

До списку предметів, що викладають студентам даної спеціальності належать: бази даних, програмування, комп’ютерна графіка, штучний інтелект, комп’ютерні мережі, основи системного аналізу, операційні системи, комп’ютерна схемотехніка, теорія інформації та кодування, чисельні методи, архітектура обчислювальних машин та алгоритмічні мови.

Фахівець отримує ґрунтовну математичну підготовку з області дискретної математики, обчислювальної математики, алгоритмів і теорії складності, теорії ймовірностей, теорії прийняття рішень; ґрунтовні знання мов та парадигм програмування, технологій програмування, операційних систем; базові знання науково-методичних основ і стандартів в області інформаційних технологій, уміння застосовувати їх при розробці і інтеграції систем, продуктів і сервісів інформаційних технологій. Також він отримує базові знання з області комп’ютерної інженерії в обсязі, необхідному для розуміння базових принципів організації та функціонування апаратних засобів сучасних систем обробки інформації, основних характеристик, можливостей і областей застосування обчислювальних систем різного призначення; знання та уміння застосовувати інструментальні засоби розробки програмних систем, WEB-технологій, технологій розподілених систем та паралельних обчислень; методів і технологій розробки баз даних та знань, системного аналізу об’єктів інформатизації, системних досліджень, моделювання систем.

Спеціальність “Комп’ютерні науки” дає можливість перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі закордонних. Фахівець може займати такі посади: адміністратор баз даних; Веб-дизайнер; Веб-розробник; 3D-моделювання і друкування, розробка комп’ютерних ігор; Net-розробник; системний адміністратор; адміністратор комп’ютерних мереж; ІТ-інженер; інженер із захисту інформації (Security assesment engineer); ІТ-директор компанії чи ІТ-керівник підрозділу (IT-director); керівник групи (проекту) (Team leader); ІТ-спеціаліст; аналітик комп'ютерних систем (аналітик бізнес-процесів); тестувальник/інженер служби гарантії якості програмного забезпечення (Quality Assurance Engineer); системний інтегратор; системний архітектор; науковий співробітник; викладач вищої школи.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.