На замітку викладачів: платформи для створення тестів

09:37, 14-11-2017

В галузі вищої освіти одним із актуальних завдань контролю ефективності навчання є об'єктивна оцінка рівня знань, умінь, навичок студентів. Одним з таких методів є тестування, без якого сьогодні не обходиться жоден викладач.

Тестування - це метод оцінки знань, умінь, навичок студентів. За допомогою тестування можна виявити і сформувати індивідуальний темп навчання, усувати прогалини в поточній підсумкової підготовці.

Відомі різні сервіси (засоби і схеми) побудови тестів, які відрізняються способом формування питань і відповідей, доступністю і зручністю. Такі сервіси можна розділити на два види: on-line і мобільні. До on-line сервісів можна віднести традиційні сервіси, такі як:

1. Google Форми - це частина офісного інструментарію Google Drive, для створення текстових форм. Особливістю його є необхідність установки плагіну Flubaroo для автоматичної перевірки та виставлення оцінки за заданими критеріями. Сервіс безкоштовний, але необхідний аккаунт в Google. Як користуватися сервісом показано тут

1. Proprofs - це сервіс для створення різноманітних форм тестів (вибір одного або безлічі відповідей, вставити пропущене слово або написати свою відповідь), дозволяє вставляти в завдання файли в форматі * .docx, * .pptx, * .pdf, а також аудіо- і відео файли та відео файли. Сервіс безкоштовний. Як користуватися сервісом показано тут
  2. ClassMarker - це сервіс для створення тестів з різними формами відповідей. Його особливість у створенні віртуального класу. Дозволяє вести статистику успішності. Безкоштовний на період ознайомлення. Як використовувати сервіс показано тут.

Новим напрямком програмного забезпечення тестування є застосування мобільних сервісів, до яких можна віднести такі:

1. Kahoot! - це сервіс не тільки для створення різноманітних форм тестів, але і для проведення онлайн вікторин за допомогою спеціального клієнта, що встановлюється на смартфонах учнів (Android, iOS, Windows Phone). Дозволяє викладачеві діагностувати відповіді учнів, а тому, якого навчають дізнаватися правильні відповіді. Безкоштовний, вимагає реєстрації. Як використовувати сервіс показано тут
  2. Quizlet - це сервіс для створення тестів, в яких вибирається правильна відповідь із запропонованих варіантів. Сервіс безкоштовний, багатомовний, головна його особливість в тому, що він працює на смартфонах під Android та iOS і вимагає реєстрації. Як використовувати сервіс показано тут
  3. Plickers - це сервіс у вигляді мобільного додатку, який дозволяє влаштовувати опитування на смартфонах учнів в аудиторії і аналізувати викладачеві статистику по всіх студентів. Додаток для Android і iOS завантажується безкоштовно. Як використовувати сервіс показано тут
  4. Easy Test Maker - це сервіс у вигляді мобільного додатку для створення тестів, в яких потрібно вибирати вірні і помилкові твердження. Щоб провести тестування в більш традиційному форматі їх можна відформатувати в форматах .pdf або .doc. для роздруківки. Безкоштовний на період ознайомлення. Як використовувати сервіс показано тут