Розробка промислового ІТ-проекту студентами кафедри Комп’ютерних наук

11:59, 18-01-2019

Проведення експерименту з дуальної освіти на кафедрі Комп’ютерних наук, що запроваджений з 1 вересня 2017 року дав можливість сформувати реальну команду з числа студентів 1-3 курсів та студентів магістратури для роботи над реалізацією промислового ІТ-проекту.

Завдячуючи системній роботі кафедри Комп’ютерних наук щодо формування індивідуальних навчальних планів для студентів, які успішно реалізують свої здібності до програмування в ІТ-компаніях, останні мають вже фахову підготовку і можливість організувати роботу студентів 1-3-х курсів над виконанням реального проекту від ІТ-компанії.

Важливою відмінністю такої форми навчальної роботи для студентів є

• комунікація в студентській команді під керівництвом більш досвідчених студентів, легке переймання їх досвіду;
  • мотивація до отримання реальних практичних знань з досвіду ІТ-компаній;
  • формування стійких навичок командної роботи;
  • розуміння раціонального розподілу в команді підзадач проекту та взаємодії членів команди у розв’язках кожної з під задач.

Керує роботою команди доцента кафедри Комп’ютерних наук С.М. Іщеряков. Під час попередньої зустрічі учасники ознайомилися з Технічним Завданням і бізнес вимогами, підготували список питань і уточнень, попередньо розподілилися по командам за напрямками: Backend - серверне API буде написано на Java. Frontend (WEB) - сайт написаний на Angular, IOS і Android програми.

Визначено і розподілено між студентами, які будуть керувати роботою студентської команди, ролі і відповідальність у проекті:  Project Manager, 4 team lead'a по кожному з напрямків.  Також в розробці візьмуть участь 2 студенти тестувальники - QA і Автоматор і 1 студент – DevOps. Від ІТ-компанії-партнера маємо досвічених розробників, які запрошені на Part-time і в кожній студентській групі будуть тімлідами та менторами.

Кузічев Станіслав

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.