XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Що варто знати, щоб стати Intern/Junior Data Scientist

13:25, 31-01-2020

Data Science - це наука про методи аналізу даних і вилучення з них цінної інформації, знань. За останні десять років ми вита робили більше даних, ніж за весь час до цього. Тому нам потрібно аналізувати ці дані і знаходити закономірності за допомогою методів Machine Learning. На кафедрі Комп'ютерних наук ми намагаємося опанувати даною технологією.

Якими навичками повинен володіти початківець Data Scientist?

Data Scientist повинен поєднувати, як знання в області математики, розробки програмного забезпечення (програмування, алгоритми і багато іншого) так і розуміння особливостей сфери проекту, наприклад BioMedical, Finance, Cybersecurity.

Початківцю Data Scientist-у  варто мати 4 основних навичок:

 • Програмування, яке включає в себе: Python (основи, структури даних та розуміння REST); Git; SQL.
 • Математика лежить в основі всіх ML алгоритмів, щоб вивчати ML з розумінням варто згадати / вивчити матеріал за 2 курсу тех. універу: лінійну алгебру; теорію ймовірності; статистику; матаналіз.

1. B Machine Learning і Deep Learning потрібно розібратися з основними моделями і алгоритмами, які завдання вони вирішують і також бібліотеки і фреймворки, які використовуються для цього:

 • numpy (математичні методи);
 • pandas (для роботи з даними);
 • matplotlib і інші бібліотеки для візуалізації даних;
 • sklearn (базові ML алгоритми);
 • xgboost (tree boosting алгоритми);
 • TensorFlow / PyTorch (Deep Learning).

2. * (Бажано) DevOps при прийомі на першу роботу в цій сфері ви можете знати основи docker, docker-compose і трохи про CI / CD, навіщо він потрібен і спробувати, наприклад Travis або Gitlab CI. Але краще заглибитися в цю тему, тому що вона є дуже корисною.

Як і де вивчити все вище перераховане?

Python

Для початку буде достатньо базового курсу з DataCamp або навіть CodeAcademy, курс по структурам даних можна подивитися тут, також рекомендую розібратися з основами REST і бібліотекою flask.

GIT

Розібратися з git допоможе практика і ось цей сайт.

SQL

Потрібно мати базовий рівень SQL, тому пройдіть курс від w3schools, також є варіант від DataCamp. Звичайно ж, попрактикуйтесь самі з СУБД, наприклад MySQL і PostgreSQL.

Також подивіться NoSQL БД, тому що в деяких випадках не потрібні зв'язки між полями і буде досить MongoDB.

Математика

Всі теми з математики охоплені в курсах на ресурсі mathprofi, також можете подивитися курси на stepik або ж знайти собі книги, за якими ви будете розбиратися з перерахованими темами вишмата.

DevOps

Основи docker можна вивчити в цьому відео або на цьому сайті, а про CI / CD з допомогою Gitlab CI ви можете почитати тут.

А що на рахунок вивчення ML і DL?

Приступати до вивчення ML варто після того, як ви вже знаєте Python, GIT, SQL і університетський курс вишмата. Як на мене, одним найкращих варіантів є mlcourse.ai від ODS Community, в яке ви можете вступити заповнивши цю заявку, щоб оточити себе однодумцями і бути в курсі останніх новин.

З курсів по Deep Learning можна пройти dlcourse.ai, який є більш загальним або ж подивитися записи курска який проводила компанія Rails Reactor влітку 2019. Або ж можна пройти більш цілеспрямовані курси від Стенфордського університету, наприклад cs231n по Computer Vision или cs224N по NLP.

Deep Learning фреймворки можна вивчати по курсам на Youtube, Udemy, Udacity, але як на мене більш ефективний спосіб це вивчати їх на практиці, за допомогою офіційний Jupyter Notebooks або туторіали. Особисто я віддаю перевагу PyTorch, але ви можете почати з TensorFlow або розібратися і з ним.

Також, варто читати книги по DS і ML, від себе можу порекомендувати:

Нетехнічні навички (не обов'язкові, але дуже допомагають):

 • Цікавість і інтерес до нового;
 • Розуміння сфери вашого проекту (CyberSecurity, Finance ...);
 • Ефективні комунікативні навички;
 • Робота в команді.

Корисні ресурси

Михайло Шелег, студент групи КНД-21

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Комп’ютерних наук Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність Комп’ютерні науки за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю Комп’ютерні науки складає 21000 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ 25900 грн. на рік та НАУ 23000 грн. на рік.

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків:

Кафедра Комп’ютерних наук готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 11 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів CIKLUM, EPAM HEWLETT PACKARD ENTERPRISE, Київ ІТ Кластер, що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Комп’ютерних наук. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри CIKLUM, EPAM HEWLETT PACKARD ENTERPRISE, Київ ІТ Кластер, на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Комп'ютерних наук

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Комп’ютерні науки

За спеціальністю 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні на високому професійному рівні виконувати загальні функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування інформаційних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, бази даних та інформаційно-пошукові системи, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Спеціалізація: Комп’ютерні науки

За спеціальністю 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні на високому професійному рівні виконувати загальні функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування інформаційних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, бази даних та інформаційно-пошукові системи, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Переглядів: 3 136