Програмне забезпечення інноваційного змісту навчання на кафедрі Комп'ютерних наук

16:50, 10-03-2020

Інноваційний зміст навчання вимагає ефективного використання інформаційних ресурсів. Для цього необхідно підготувати висококваліфікованих фахівців з комп'ютерних наук (Computer Science). Потреба в таких фахівцях росте з кожним днем.

Для підготовки висококваліфікованих фахівців на кафедрі Комп'ютерних наук розроблено і втілено в навчальний процес інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студентів тому, чому потрібно і як потрібно відповідно до вимог сьогодення, теоретично і практично. Інноваційний зміст навчання створює можливість отримання випускниками за фахом 122 Комп'ютерні науки високооплачувані робочі місця після закінчення університету.

Програмне забезпечення є одним з видів забезпечення обчислювальних систем, поряд з апаратним, математичним, інформаційним, лінгвістичним, організаційним, методичним та правовим забезпеченням. Програмне забезпечення стрімко змінюється. Тому для підготовки висококваліфікованих фахівців з комп'ютерних наук необхідно мати це програмне забезпечення. На кафедрі Комп'ютерні науки застосовується для інноваційного навчання тільки ліцензійне програмне забезпечення.

Однак останнім часом, завдяки укладеним договорам з вендорами програмного забезпечення, на кафедрі стало застосовуватися новітнє відкрите програмне забезпечення, наприклад, компанії Hewlett-Packard. Таке застосування програмного забезпечення дозволяє використовувати та вивчати сучасні версії ліцензійного програмного забезпечення, що дуже важливо для підготовки висококваліфікованих фахівців з комп'ютерних наук.

Також широко використовується для вивчення програмне забезпечення вільного доступу. Сьогодні багато компаній пропонують програмне забезпечення у вільному доступі (Free) для підвищення своєї конкурентоспроможності на IT ринку. Наприклад, HP-UX 11i компанії Hewlett-Packard, VirtualBox 6.0 компанії Oracle Corporation, Only Office 5.4.2.30. компанії Ascensio System SIA, Lubuntu Linux 18.10 і інші.

На кафедрі Комп'ютерні науки також вивчається програмне забезпечення з Тріальні ключем різних фірм, а також on-line, in-line і build версії програмного забезпечення.

Вивчення різноманітних продуктів програмного забезпечення виконується за допомогою віртуальних машин та хмарних сервісів.

Таким чином, інноваційний зміст навчання реалізується шляхом ефективного використання різноманітних інформаційних ресурсів, що створює можливість отримання випускникам за фахом 122 Комп'ютерні науки високооплачуваних робочих місць після закінчення університету.