Розвиток конвергентної інфраструктури кафедри Комп’ютерних наук

07:14, 27-04-2020

Основним стилем роботи кафедри Комп’ютерних наук є постійний пошук можливості удосконалення змісту навчання, впровадження до начального процесу усіх сучасних досягнень в галузі ІТ, безпосередньо після їх появи.

Базуючись на вивченні технологій компанії Hewlett Packard Enterprise (HPE), у навчальному процесі було реалізовано вивчення основних технологій фізичного рівня, таких як:

• розробка та розгортання конвергентних мережних технологій;
  • налаштування серверних платформ та накопичувачів;
  • використання мережних та серверних технологій для розгортання систем віртуалізації та хмарних технологій;
  • вирішення прикладних завдань  на мові програмування Java.

Вивчення вищезазначених технологій здійснюється на рівні міжнародної сертифікації, яка підтверджує реальну практичну здатність студентів застосовувати сучасні інформаційні технології.

У той же час, розбудова навчально-матеріальної бази кафедри створило можливості для подальшого удосконалення змісту навчання, переходу до вивчення сучасних технологій високого рівня, таких як:

• організація сучасного Центру обробки даних (ЦОД);
  • програмно-визначені мережі (SDN);
  • хмарні платформи для організації гібридної хмари.

Апаратною платформою для реалізації у навчальному процесі ІТ технологій високого рівні виступає нове обладнання для Центру обробки даних (ЦОД), яке розгорнуто у Навчально-науковому центрі технологій Hewlett Packard Enterprise (аудиторія 132).

Основна частина обладнання придбана за кошти університету при сприянні компанії Hewlett Packard Enterprise за низькими цінами, деяке обладнання було надано компанією безпосередньо у вигляді допомоги.

Основне обладнання Центру обробки даних (ЦОД) включає:

• сервер HPE Proliant DL60 Gen9;
  • сервер HPE Proliant DL360 Gen7;
  • комутатори ядра  HPE 5510;
  • комутатори доступу HPE 3800;
  • обладнання безпроводових мереж Aruba Instant.

Компанія Hewlett Packard Enterprise як світовий лідер серверного та мережного обладнання  для ЦОД виробила свій підхід до побудови ЦОД. Його сутність полягає у тому, що для побудови ЦОД компанія HPE фокусується на трьох перевагах для замовника. Мережа повинна бути: простою; масштабованою; автоматизованою.

А. Простота – зменшення операційної складності:

• уніфікація віртуальних або фізичних  LAN та SAN ЦОД;
  • простота оновлення ОС, відсутність складності ліцензування, низька вартість.

Б. Масштабованість – високий рівень масштабування ЦОД, який покращує якість надання послуг:

• неблокований стійкий ЦОД на 100-10,000 хостів;
  • оптимізація під хмарні технології та SDN.

В. Автоматизація – зменшення часу для організації мережі від декількох місяців до декількох хвилин:

• прискорення обслуговування, SDN ЦОД;
  • відкрита, стандартизована програмованість, використання магазину SDN програмних додатків.

Центр обробки даних (ЦОД), розгорнутий у Навчально-науковому центрі технологій Hewlett Packard Enterprise (аудиторія 132) має усі ці переваги.

Реалізація цих переваг досягається застосуванням обладнання, яке підтримує технології:

А. Багатокористувальницькі технології:

• Multitenant Device Context (MDC);
  • Intelligent Resilient Framework (IRF);
  • Shortest Path Bridging Mac-in-Mac mode (SPBM);
  • Software-defined Networks (SDN)

Б. Рішення для підключення:

• Multiprotocol Label Switching (MPLS) L2VPN;
  • Ethernet Virtual Interconnect (EVI);
  • Shortest Path Bridging Mac-in-Mac mode (SPBM);
  • Transparent Interconnection of Lots of Links (TRILL).

Усі ці технології вивчаються на базі Навчально-наукового центру або досліджуються під час дипломного проектування. Це підтверджується міжнародною сертифікацією.

Таким чином, наші випускники повністю відповідають виразу «ХТО ДОБРОСОВІСНО НАВЧАЄТЬСЯ – ГАРАНТОВАНО ОТРИМАЄ ВИСОКООПЛАЧУВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ».

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.