XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Розвиток конвергентної інфраструктури кафедри Комп’ютерних наук

07:14, 27-04-2020

Основним стилем роботи кафедри Комп’ютерних наук є постійний пошук можливості удосконалення змісту навчання, впровадження до начального процесу усіх сучасних досягнень в галузі ІТ, безпосередньо після їх появи.

Базуючись на вивченні технологій компанії Hewlett Packard Enterprise (HPE), у навчальному процесі було реалізовано вивчення основних технологій фізичного рівня, таких як:

 • розробка та розгортання конвергентних мережних технологій;
 • налаштування серверних платформ та накопичувачів;
 • використання мережних та серверних технологій для розгортання систем віртуалізації та хмарних технологій;
 • вирішення прикладних завдань  на мові програмування Java.

Вивчення вищезазначених технологій здійснюється на рівні міжнародної сертифікації, яка підтверджує реальну практичну здатність студентів застосовувати сучасні інформаційні технології.

У той же час, розбудова навчально-матеріальної бази кафедри створило можливості для подальшого удосконалення змісту навчання, переходу до вивчення сучасних технологій високого рівня, таких як:

 • організація сучасного Центру обробки даних (ЦОД);       
 • програмно-визначені мережі (SDN);
 • хмарні платформи для організації гібридної хмари.

Апаратною платформою для реалізації у навчальному процесі ІТ технологій високого рівні виступає нове обладнання для Центру обробки даних (ЦОД), яке розгорнуто у Навчально-науковому центрі технологій Hewlett Packard Enterprise (аудиторія 132).

Основна частина обладнання придбана за кошти університету при сприянні компанії Hewlett Packard Enterprise за низькими цінами, деяке обладнання було надано компанією безпосередньо у вигляді допомоги.

Основне обладнання Центру обробки даних (ЦОД) включає:

 • сервер HPE Proliant DL60 Gen9;
 • сервер HPE Proliant DL360 Gen7;
 • комутатори ядра  HPE 5510;
 • комутатори доступу HPE 3800;
 • обладнання безпроводових мереж Aruba Instant.   

 

Компанія Hewlett Packard Enterprise як світовий лідер серверного та мережного обладнання  для ЦОД виробила свій підхід до побудови ЦОД. Його сутність полягає у тому, що для побудови ЦОД компанія HPE фокусується на трьох перевагах для замовника. Мережа повинна бути: простою; масштабованою; автоматизованою.

А. Простота – зменшення операційної складності:

 • уніфікація віртуальних або фізичних  LAN та SAN ЦОД;
 • простота оновлення ОС, відсутність складності ліцензування, низька вартість.

Б. Масштабованість – високий рівень масштабування ЦОД, який покращує якість надання послуг:

 • неблокований стійкий ЦОД на 100-10,000 хостів;
 • оптимізація під хмарні технології та SDN.

В. Автоматизація – зменшення часу для організації мережі від декількох місяців до декількох хвилин:

 • прискорення обслуговування, SDN ЦОД;
 • відкрита, стандартизована програмованість, використання магазину SDN програмних додатків.

Центр обробки даних (ЦОД), розгорнутий у Навчально-науковому центрі технологій Hewlett Packard Enterprise (аудиторія 132) має усі ці переваги.

Реалізація цих переваг досягається застосуванням обладнання, яке підтримує технології:

А. Багатокористувальницькі технології:

 • Multitenant Device Context (MDC);
 • Intelligent Resilient Framework (IRF);
 • Shortest Path Bridging Mac-in-Mac mode (SPBM);
 • Software-defined Networks (SDN)

Б. Рішення для підключення:

 • Multiprotocol Label Switching (MPLS) L2VPN;
 • Ethernet Virtual Interconnect (EVI);
 • Shortest Path Bridging Mac-in-Mac mode (SPBM);
 • Transparent Interconnection of Lots of Links (TRILL).

Усі ці технології вивчаються на базі Навчально-наукового центру або досліджуються під час дипломного проектування. Це підтверджується міжнародною сертифікацією.

Таким чином, наші випускники повністю відповідають виразу «ХТО ДОБРОСОВІСНО НАВЧАЄТЬСЯ – ГАРАНТОВАНО ОТРИМАЄ ВИСОКООПЛАЧУВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ».

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Комп’ютерних наук Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність Комп’ютерні науки за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю Комп’ютерні науки складає 21000 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ 25900 грн. на рік та НАУ 23000 грн. на рік.

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків:

Кафедра Комп’ютерних наук готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 11 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів CIKLUM, EPAM HEWLETT PACKARD ENTERPRISE, Київ ІТ Кластер, що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Комп’ютерних наук. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри CIKLUM, EPAM HEWLETT PACKARD ENTERPRISE, Київ ІТ Кластер, на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Комп'ютерних наук

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Комп’ютерні науки

За спеціальністю 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні на високому професійному рівні виконувати загальні функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування інформаційних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, бази даних та інформаційно-пошукові системи, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Спеціалізація: Комп’ютерні науки

За спеціальністю 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні на високому професійному рівні виконувати загальні функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування інформаційних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, бази даних та інформаційно-пошукові системи, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Переглядів: 691