Міжнародний семінар: боротьба з контрафактом та підробкою під час COVID-19

22:23, 17-06-2020

На кафедрі комп'ютерних наук Державного університету телекомунікацій 18.06.2020 о 15:00 пройде Міжнародний семінар на тему: «боротьба з контрафактом та підробкою в період КОVID-19».

Виробники контрафакту - це шкідники, які день за днем не тільки підточують міцний здоровий бізнес, а й завдають шкоди споживачеві.

Особливо рельєфно це проявляється в сфері медичних послуг і ліків.

Цей онлайн семінар присвячений поширенню контрафактної продукції в сфері охорони здоров'я. Ви побачите які реальні ризики для життя людей містить в собі ця загроза.

Однак, ми всі розуміємо, що контрафакт і підробки присутні і несуть загрозу життю в харчовій промисловості, косметології, індустрії гаджетів і інших сферах.

Якість і ціна такого "товару" завжди значно нижче оригіналу, ця продукція зроблена кустарно, але на ній стоїть торговий знак оригіналу. Неякісна продукція майже повністю супроводжує життя кожного з нас.

Ви купили смартфон відомої торгової марки. Він або фізично зламався через кілька місяців, або при оновленні програмного забезпечення припинив працювати. Аналогічні факти зафіксовані для пристроїв IP-телефонії, пристроїв IoT.

Насправді через покупку контрафакту прискорюється руйнування економіки.

Наявність контрафакту і підробок у сфері ліків це не тільки руйнування економіки, це перш за все руйнування життів.

Якщо говорити про нашу країну, то в Україні в період COVID-19, як і в інших країнах, особливо гостро стоїть питання стримування поширення «порожніх ліків», які не лікують, а створюють ілюзію. І це може призвести до катастрофічних наслідків.

Специфіка Державного Університету Телекомунікацій полягає в тому, що ми вивчаємо засоби і методи, які можуть як боротися з контрафактом, так і сприяти його поширенню.

Сприяння поширенню підробок може відбуватися за рахунок зростання споживання гаджетів, зростання електронної торгівлі, зростання послуг доставки товару додому, зростання обсягів програмного забезпечення, яке створює базу для широкого впровадження онлайн послуг, включаючи такі потужні чинники як управління фінансовими транзакціями при онлайн покупках, візуалізація продукції на веб-ресурсах і створення додатків для смартфонів.

Але ці ж аспекти можуть бути задіяні і як засоби, які можуть стримувати розвиток контрафактної торгівлі, онлайн контролю за якістю продукції, що купується через середовище електронних комунікацій.

Ось чому так важливо, щоб наші студенти розуміли причини і коріння механізмів поширення контрафактної продукції. Коли знаєш причини, тоді розумієш, як з ними боротися.

Одне із завдань нашої дискусії - це дати імпульс вашим думкам в напрямку - що можна протиставити поширенню підробок? Які засоби і методи можна створити для вирішення завдань стримування підробок. Також семінарі будуть розглядатися питання академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти.

Можливо, що участь в цьому семінарі, підштовхне вас до ідей створення програмного забезпечення, яке зможе захистити споживача від неякісних ліків. Можливо, ви вже працюєте над такими ідеями, тоді вам стане більш зрозуміла ситуація і якісь параметри для ваших розробок.

Сподіваємося, що семінар принесе практичну користь і змусить вас по-новому подивитися на нові аспекти проблеми підробок і розповсюдження контрафактної продукції.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.