Досягнення студентів 1-го курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки

12:31, 03-06-2021

Відповідальне ставлення студентів до навчання вже з першого курсу закладає фундамент їх подальшого успіху у становленні в якості кваліфікованого фахівця обраної спеціальності. Систематична, наполеглива праця приносить свої плоди навіть якщо людина починає вивчати певні технології «з нуля». В цьому аспекті хотілось би відмітити успіхи студента 1-го курсу спеціальності «122 Комп’ютерні науки» Микити Косенка. Під час навчання в рамках дисципліни «Прикладне програмування Java» він реалізував особисте бажання поглибленого вивчення технологій мови програмування Java. З цією метою він з успіхом пройшов додатковий курс мови Java, для поглибленого розуміння синтаксису мови і підготовки до сертифікаційного іспиту в компанії Oracle. Такий курс на кафедрі комп’ютерних наук викладається за авторською методикою доц. кафедри Сергія Іщерякова з 2016 року самим автором курсу та проф. кафедри Олегом Ільїним. Але і цього було замало. То ж в рамках ініціативної практичної роботи, під керівництвом проф. кафедри Олега Ільїна, Микита розробив прикладний додаток на мові Java для діджиталізації та автоматизації такого виду діяльності викладача, як ведення журналу відвідування занять. Звісно, таких додатків існує чимало, але бажання незалежно від інших та самостійно реалізувати свою ідею, відрізняє творчу складову фахівця спеціальності Комп’ютерні науки, якого готують в Державному університеті телекомунікацій. Згідно поставленого технічного завдання, додаток має вигляд desktop-додатку для ОС Windows. У додатку передбачається здійснення статистичних розрахунків та їх візуалізація у зручному графічному виді, елементи штучного інтелекту, які плануються до реалізації в майбутньому. Розроблена перша версія додатку представляє собою виконувану jar-програму Java, яка має вигляд як на рис.1,2.

Рис.1 Головна вкладка додатку для відмічання пропусків занять (введені тестові дані)

Рис.2 Вкладка додатку для отримання базових статистичних даних

Для розробки був застосований базовий  стек технологій , який вивчається в рамках дисципліни «Прикладне програмування Java» на 1-му курсі. Це Java версії 8, графічний фреймворк Swing, база даних MySQL. Обрання фреймворку Swing обумовлене його входженням до будь-якої версії Java, включаючи і останню 16. В майбутньому передбачається розробка версії додатку і для Android-пристроїв.

Свою розробку Микита презентував на одному із практичних занять для всіх студентів (рис.3), за що отримав подяку всіх викладачів кафедри Комп’ютерні науки та особисту від викладача проф. Олега Ільїна (рис.4.), а також додаткові бали в дисципліні «Прикладне програмування Java».

Рис.3. Презентація додатку студентом Косенко Микитою

Рис.4. Проф. Олег Ільїн та Косенко Микита

Рис.5. Студенти групи КНД-12 Роман Крентовський та Микита Косенко, слухач курсів Java Андрій Шалій та проф. кафедри Комп’ютерних наук Олег Ільїн

Слід відмітити, що аналогічні досягнення продемонстрували ще кілька студентів, один із них – Роман Крентовський, студент групи КНД-12  (рис.5). Він реалізував також корисний для навчальної діяльності додаток – клієнт-серверне рішення по збереженню кодів програм та файлів у «хмарі». Про його історію успіху ми розповімо в наступній публікації, то ж слідкуйте за новинами.

Бажаємо Микиті Косенко та іншим студентам спеціальності «122 Комп’ютерні науки» успіху у здачі заліків та екзаменів під час сесії, а також не зупинятися на отриманих досягненнях. Тільки той, хто ставить нові високі цілі та наполегливо працює, досягає успіху!