Фахівець з комп’ютерної інженерії = системний адміністратор?

12:52, 29-05-2021

Основні задачі системного адміністратора на будь-якому підприємстві, в установі чи організації підтримувати правильну роботу комп'ютерної техніки і програмного забезпечення.

Системний адміністратор сьогодні — це незамінна людина в будь-якій компанії. Це саме до нього всі біжать, коли забули важливий пароль, принтер зажував папір, комп’ютер завис, а програма не працює.

Сисадмін не тільки може полагодити все, що зламалося, «одним своїм поглядом», він об’єднує в мережу комп’ютери, прокладає кабелі, оптимізує роботу серверів, налаштовує інтернет та електронну пошту.

А ще він працює з резервними копіями: зберігає, готує, перевіряє дані, встановлює і оновлює техніку та комп’ютерні програми, створює облікові записи для користувачів, відповідає за безпеку, усуває будь-які системні несправності, планує і здійснює роботи по вдосконаленню мережі підприємства.

Найскромніші пропозиції по зарплаті отримують молоді фахівці від невеликих компаній, а зарплату вище середнього, як правило, пропонують великі компанії. Розмір зарплати залежить від специфічних вимог (сертифікати, навички програмування, додаткові спеціальні знання). Хороші зарплати сисадмінам пропонують IT-компанії, але тут і вимоги вище. А найвищий дохід у сисадмінів дата-центрів, які налаштовують та адмініструють групи серверів комерційного призначення.

Системний адміністратор має володіти широким колом знань різних систем та технологій, бути стійким до стресів, посидючим та терплячим.

• Вміти встановлювати і налаштовувати різні операційні системи, програмне забезпечення, діагностувати та усувати проблеми із різними програмами.
  • Розуміти принципи роботи мережевого обладнання та мережевих протоколів.
  • Вміти працювати з доменними та поштовими службами.
  • Вміти діагностувати та ремонтувати комп’ютерну техніку, офісне обладнання, відновлювати інформацію.

Саме ці знання та вміння отримують наші студенти спеціальності Комп’ютерна інженерія!

Приєднуйтесь до команди фахівців з інформаційних технологій!

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "123 Комп’ютерна інженерія" кафедри Комп'ютерної інженерії та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.