Навчально-матеріальна база Кафедри космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій

09:51, 09-06-2017

На кафедрі Космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій створено єдиний в Україні навчально-тренінговий центр компанії «Eutelsat» - світового лідера на ринку телекомунікацій та встановлено супутникове обладнання та програмне забезпечення останнього покоління європейської компанії «Skylogic», що дозволяє студентам отримати знання в самостійному налаштовуванні бездротового швидкісного двосторонньго інтернету за допомогою супутника.

Студенти нашої кафедри та університету з кожним роком проявляють все більш активну участь в нових навчальних програмах розширюючи свої здобутки практичним навиками в галузі телекомунікацій.

Лабораторія кафедри оснащена сучасним учбово-демонстраційним обладнанням та оформлена інформаційно-довідковими поліграфічними матеріалами.

Також в лабораторії передбачено робоче місце оператора супутникового зв’язку для розвитку навичок під’єднання, налагодження та отримання інформації від встановленого антенного поля.

Антенне поле включає в себе робочі супутникові антени двох технологій:

1 - Hughes (США), діаметр тарілки 1,2 м (Ku-діапазон);

2 - TooWay (Ка-сат), діаметр тарілки 0,75 м (Kа-діапазон).

Додатково встановлено чотири навчальних макети супутникових антен, три з яких – технології Hughes (США) (Ku-діапазон) з діаметром тарілок 0.98 м, 1.00 м, 1,2 м, і одна - прямофокусна азимутальна телевізійна з активатором Mabо (Польща) 1,5 м.

В навчальних дисциплінах задіяні і використовуються наступні програмні продукти:

1. Nova for Windows (Northern Lights Software Associates www.nlsa.com).

2. WXtrack (David Taylor).

3. Obzor (a developerisunknown).

4. LabView.

5. Matlab.

6. Mathcad.

Кафедра продовжує вести роботи по розширенню навчально-матеріальної бази і в найближчих планах - оснащення лабораторії комп’ютерним обладнанням та програмними засобами по дистанційному зондуванню поверхні Землі та геоінформаційним технологіям.