Міжнародна наукова-технічна конференція студентства та молоді «Світ телекомунікації та інформатизації»

09:55, 21-01-2016

24 грудня 2015 року в Державному університеті телекомунікацій було вперше проведено Міжнародну науково-технічну конференцію студентства та молоді «Світ телекомунікації та інформатизації», на якій розглядались питання пов’язані з інформаційними та телекомунікаційними напрямами, перспективами їх розвитку та інтеграції у різноманітні сфери життя. Серед присутніх були не лише студенти нашого університету, а й вищих навчальних закладів Києва та України.

Відкривав Пленарне засідання конференції доктор технiчних наук, професор, генерал-полковник, заслужений працівник народної освіти України, Ректор Державного університету телекомунікацій Толубко Володимир Борисович. Він зауважив: «Де втілені інформаційно-телекомунікаційні технології, там успішний розвиток держави та її економіки». Також наголосив на необхідності проведення таких масштабних міжнародних конференцій, які не лише поглиблюють знання студентів, а і дозволяють обмінюватися важливим досвідом та новими досягненнями. На завершення, побажав конструктивної дискусії та успіхів у наукових звершеннях.

Лобунець Олена, менеджер з маркетингу і зв’язків з громадськістю, разом з головою Студентської ради Університету Гладкою Оленою вручили кращим студентам іменні сертифікати від компанії Alcatel-Lucent за успіхи в навчанні та активну участь у житті Університету. Нагадаємо, що Alcatel-Lucent також є партнером Державного університету телекомунікацій і впродовж 10 років забезпечує сучасною літературою для навчання.

Кустова Ірина Володимирівна, Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, побажала не зупинятися на досягнутому, розвивати міжнародну співпрацю між студентством та натякнула, що іншим університетам Києва потрібно брати з нас приклад.

Похабова Ірина, аспірант кафедри Інфокомунікацій та начальник відділу з питань соціальних та навчальних проблем студентів, продовжила Пленарне засідання доповіддю "Перспективи впровадження інформаційних технологій в Україні" та наголосила, що саме сфера інформаційно-телекомунікаційних технологій і всебічне її застосування у всі напрямки діяльності країни принесе максимальний прибуток та дохід в економіку держави. Зауваживши на необхідності розвиватись та змінювати все навколо себе для досягнення своїх цілей та максимальної реалізації, вона привела для прикладу слова Стіва Джобса: “Ви хочете присвятити своє життя продажу солодкої води або хочете піти зі мною і по справжньому змінити світ?”.

Свою доповідь “Як сучасні технології змінять світ” представила Щербина Ірина Сергіївна, презентувавши до уваги ті новітні розробки, котрі вже розпочали епоху змін, повідомивши, що це тільки початок, адже найграндіозніші з них ще попереду.

Робота секцій проходила за чотирма напрямками:

1. Сучасні інформаційні технології
Модератори: Бондарчук Андрій Петрович та Ворохоб Максим Віталійович
Було зроблено наголос на питаннях, які пов’язані з сьогоденням інформаційних технологій, використанням цифрової мережі SDN, впровадженням штучного інтелекту, з майбутнім в оптичній системі комунікацій – Li-Fi і т.д.

2. Телекомунікаційні системи та мережі
Модератори: Коршун Наталія Володимирівна та Бондаренко Євгеній Олександрович
Було розглянуто такі питання, як новітні тенденції та загальний стан в сфері телекомунікацій, досягнення науки в галузі оптики, сучасні хмарні технології, інтернет речей і т.д.

3. Безпека інформаційно-телекомунікаційних технологій
Модератори: Платоненко Артем Вадимович та Приходько Владислав Олександрович
Основне завдання в представників цієї секції полягало у висвітленні сучасних загроз в телекомунікаційній, мережевій, інформаційній та фізичній безпеці, ознайомленні з передовими засобами шифрування інформації та розкритті найпоширеніших хакерських атак і шахрайств.

4. Соціально-економічні проблеми розвитку телекомунікацій
Модератори: Аташкаде Руслана Вадимівна та Кравченко Родіон Миколайович
Секція об’єднала в собі сфери менеджменту, соціології, маркетингу, ринкової системи, новітніх технологій та журналістики, не оминувши таку цікаву науку, як психологія маніпулювання, розпізнання та мотивування людини.

Велика кількість представників з різних сфер та спеціалізацій змогли не тільки гідно представити свої теми, а й активно брали участь у конструктивних дискусіях. Щиро вдячні всім доповідачам, які відвідали конференцію!

Хочеться відмітити з якою домашньою теплотою було організовано каву-брейк: подано різноманітну випічку, гарячі напої. Кожен з присутніх мав змогу оцінити щедру душу Державного університету телекомунікацій. Окрему подяку слід висловити Адміністрації Університету в допомозі організації та проведенні конференції!

Під час підбиття підсумків роботи по секціям, головою Студентської ради Університету Гладкою Оленою було вручено сертифікати всім учасникам конференції.

Міжнародна наукова-технічна конференція студентства та молоді
«Світ телекомунікації та інформатизації» була першим заходом такого масштабу,
який надалі буде проводитися систематично та об’єднувати все більше ІТ-студентів!

Збірники матеріалів
Міжнародної науково-технічної конференції студентства та молоді
«Світ телекомунікації та інформатизації»
Ви можете отримати у 310 каб.

Джерело: Сайт студентскої ради