Вміст пластика в питній воді

15:22, 18-09-2017

За даними The Guardian, що опублікувала дані проведених досліджень вчені оцінили водопровідну воду в кількох країнах і з'ясували, що мікропластік містять 83% зразків води.

Найвищий рівень забруднення (94%) в США ‑ мікропластік виявили у воді, зібраній в будівлі Конгресу, штаб-квартирі Агентства з охорони навколишнього середовища США і вежі Трампа в Нью-Йорку. Далі йдуть Ліван і Індія. У європейських країнах, включаючи Великобританію, Німеччину і Францію, ‑ самий «низький» рівень забруднення (72%).

За словами дослідників, проблеми дві: безпосередньо мікропластік і хімічні речовини/патогени, які він може містити. Однак можливі наночастки пластика поки не вдалося виявити. В ході дослідження у водопровідній воді були виявлені частинки розміром більше 2,5 мікрон (в 2500 разів перевищують нанометр).

Насправді ми поки не усвідомили всі масштаби глобального «мікропластичного» забруднення. У Німеччині мікропластік в ході дослідження виявили в 24 зразках пива різних брендів, а ще в меді і цукрі? У Парижі у 2015 році дослідники заявили, що мікропластік падає з неба ‑ з опадами. За їх даними, в рік в столиці Франції осідає від трьох до десяти тонн мікропластіка. Кожен цикл пральної машини може випустити 700 000 волокон мікропластіка в навколишнє середовище!

Сучасні системи водоочищення НЕ фільтрують всі види мікропластіка. Вода в пляшках ‑ теж не альтернатива: в декількох зразках води, що продається в США, також знайшли частинки пластику.

Щорічно проводиться майже 300 млн. тонн пластику, при рівні переробки/спалювання приблизно 20% більша частина осідає в природі. З 1950-х років було випущено 8,3 млрд. тонн пластика ‑ сьогодні це один з найбільш небезпечних видів відходів і самий невидимий, точніше ‑ непомітний. Ми так звикли користуватися ним, що навіть не помічаємо, скільки пластикового сміття виробляємо щороку.

Що кожен з нас може зробити прямо зараз? Зменшити використання пластику. Відмовтеся від косметики з мікропластіком, купите текстильну сумку і перестаньте брати мішки і пакети в магазинах.

Джерело: http://ecolog-ua.com