Хвороби щитовидної залози як наслідки аварії на ЧАЕС

08:39, 22-12-2018

У мешканців радіоактивно забруднених територій, евакуйованих із 30-км зони ЧАЕС, за 30 післяаварійних років збільшилась захворюваність кровообігу, нервової і ендокринної систем та ін. Дослідниками ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України» доказано також зростання патології щитовидної залози непухлинної етіології. Середній вік постраждалих – 47,5 років. Дослідження спрямовані на розширення адекватних методів первинної медичної допомоги.

В Державному університеті телекомунікацій вже на 1-му курсі студенти, які вивчають предмет «Соціальна та екологічна безпека життєдіяльності», знайомляться із стохастичними ефектами впливання на людину іонізуючого випромінювання та обсягом рятувальних робіт (Лекція та практичне заняття №5). Ці знання пов’язані із сучасними дослідженнями передового наукового фронту.