Забруднення водного середовища

11:38, 03-03-2020

22 березня 1993 року ООН був заснований Всесвітній день водних ресурсів. В Україні практично не залишилося жодного поверхневого водоймища, який за рівнем забруднення води, екологічного стану та за санітарно-хімічними і мікробіологічними показниками, можна було б віднести до водойм першої категорії.

Щорічно у вододжерела України скидається понад 3,5 млрд.м3 стічних вод, а з них, без очищення або при недостатньому очищенню – близько 60%. В результаті техногенного забруднення в донних відкладеннях водойм накопичуються солі важких металів: свинцю, заліза, марганцю, міді, хрому, цинку і кадмію, а також ртуті. При цьому зростає рівень захворюваності серед населення, в тому числі онкологічної.

На практичних заняттях з предмету «Соціальна та екологічна безпека життєдіяльності» студенти 1 курсу відзначили, що в питаннях комплексного вирішення проблем санітарної охорони поверхневих водойм від забруднення стічними водами та відходами основних галузей промисловості провідне місце займає розробка маловідходних і безвідходних технологічних процесів. Такі технології дозволяють повторно використовувати цінні речовини завдяки застосуванню систем зворотного водопостачання із замкнутим циклом.