Роль дисципліни фізики у вивченні базових курсів ДУТ

17:30, 11-04-2019

Основним завданням кафедри фізики є забезпечення викладання базових курсів Державного університету телекомунікацій, підготовка фахівців телекомунікаційної галузі, тому що фізика є науковою основою сучасного зв’язку.

Це і забезпечення студентів знаннями основних фізичних явищ та ідей, фундаментальних понять, законів і теорій не тільки класичної, а й сучасної фізики, методів фізичних досліджень, методів і способів розв’язування задач з різних розділів фізики,  й формування у студентів сучасного фізичного мислення, навичок активної самостійної навчальної і практичної діяльності.

Основними формами вивчення дисципліни є лекції, практичні і лабораторні заняття, на які відведено половина усіх аудиторних занять, а також самостійна робота студентів. Теоретична підготовка здійснюється відповідно до вимог випускаючих кафедр та роботодавців.

В цьому навчальному році для студентів створені курси «Прикладні аспекти фундаментальної фізики», заняття на яких допомагають студентам підвищити свій рівень знань.

Робочі навчальні програми дисципліни завжди узгоджуються з завідуючими випускаючих кафедр. Викладачі кафедри постійно працюють над удосконаленням методики викладання дисципліни, обговорюючи методичні питання на засіданнях кафедри і методичних семінарах, проходять навчання на курсах підвищення кваліфікації.

Вміння та навички, набуті студентами при вивченні дисципліни «Фізика», а саме застосування теоретичних знань при вирішенні конкретних технічних завдань, уміння проводити експеримент та обробляти результати дослідних даних допомагають студентам при проходженні виробничої практики, стажування, а також при подальшому працевлаштуванні.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси