Новий рівень інформационї безпеки

16:56, 15-04-2020

У Державному університеті телекомунікацій готують спеціалістів за різними важливими перспективними напрямами в галузі зв’язку. Це і комп’ютерна інженерія , і безпека та захист інформації тощо. При підготовці фахівців викладачі університету формують і розвивають у  студентів  загальні компентентності, які будуть здатні забезпечити рішення нових складних задач і проблем проектування, побудови  і настроювання комп’ютерних систем, використання і впровадження технологій   комп’ютерної інженерії , безпеки та захисту інформації тощо.

Для вирішення таких завдань необхідна підготовка студентів з базових знань фундаментальних дисциплін, які включають і досягнення сучасної науки. Дотримуючись інноваційних принципів, на кафедрі фізики в навчальну програму з дисципліни «Фізика» введено питання поняття про квантові комп'ютери.

В усьому світі в науці і техніці  триває стрімкий розвиток квантових комп'ютерів. Так дослідники з центру квантових наук і технологій у Відні повідомили, що можуть забезпечити конфіденційність повідомлення відправленого з одного місця в інше. Це могло б дозволити використовувати віддалені квантові сервери без побоювання, що їх власники можуть отримати доступ до даних обчислень. Вони створили ланцюжка фотонів, які представляли закодовані версії двох програм для пошуку в несортованих базах даних. Такі ланцюжки запускалися в квантовий комп'ютер, який відпрацьовував алгоритми, але через шифрування виявити це було неможливо. Тільки після видачі результатів вони могли бути декодовані і перевірені. Це новий рівень інформаційної безпеки. Такий рівень секретності може здатися надмірним, але іноді для різних організацій необхідна гарантія забезпечення таємниці даних протягом 30-50 років і це поки єдиний спосіб е досягти цього. Така інформація важлива для кафедр систем інформаційногої та кібернетичного захисту, управління інформаційноюї та кібернетичною безпекою ДУТ, які готують фахівців за цими напрямками. Це дуже цікаві, перспективні інапрямки.

Запрошуємо майбутніх абітурієнтів до вступу в Державний уніиверситету телекомунікацій!