Студенти КІД на заняттях з фізики онлайн

10:52, 29-04-2021

В період локдауну із студентами КІД заняття з фізики проводяться в режимі онлайн.

Це і лекції, і практичні та лабораторні заняття. Викладачі кафедри фізики, притримуючись іноваційного змісту навчання, намагаються розширювати науковий кругозір студентів знайомлять їх з сучасними досягненнями науки, особливо тих, що повязані з питаннями навчальної програми дисципліни Фізика. Так , наприклад, до навчальної програми курсу фізики в ДУТ входять питання магнетизму, поляризації світла. И ось новини науки - з’явилася перша фотографія чорної діри, яка була отримана завдяки синхронізації роботи окремих телескопів за допомогою атомного годинника і використання суперкомп'ютерів для обробки даних.

А зовсім нещодавно отримано нову деталізовану фотографію найзагадковішого явища у Всесвіті отримано за допомогою глобального радіоінтерферометру із наддовгою базою, що складається з восьми обсерваторій і працює на довжині хвилі 1,3 міліметра.

Отримано зображення тіні надмасивної чорної діри в поляризованому світлі, яке розкрило магнетизм гарячого газу, що світиться навколо неї. Поляризоване синхротронне випромінювання несе інформацію про конфігурацію магнітного поля і властивості намагніченої плазми поблизу чорної діри. Силові лінії магнітного поля направлені вгору і вниз перпендикулярно від акреційного диска або прямо до чорної діри або від неї. Вчені змогли підтвердити, що магнітні поля дійсно керують рухом речовини поблизу горизонту подій чорної діри.

Знайомство з новими досягненнями науки важливо для студентів Державного університету телекомунікацій, щоб бути готовим у майбутньому до участі у створенні нових технологій в галузі зв'язку.

Запрошуємо майбутніх абітурієнтів вступати до Державного університету телекомунікацій!!!