Т’юторінг в навчальному процесі

16:30, 21-03-2021

Пандемія прискорила перехід до інформаційного суспільства, вплинула на освітній процес, спровокувала виникнення нових форм навчання, змінила роль університетів і викладачів у формуванні професійних компетентностей. Викладачі кафедри Соціології Державного університету телекомунікацій не відстають від нових освітніх тенденцій і постійно освоюють інноваційні методи роботи зі студентами. Одним з таких прогресивних видів педагогічної діяльності сьогодні є «т’юторінг». Він виник ще у ХVІІІ столітті, коли т’ютори Оксфорда і Кембриджа стали радити студентам, які лекції відвідувати, складали план занять і допомагали готуватися до іспитів.

Сьогодні т’ютори є невід’ємною частиною навчального процесу. З розвитком дистанційного навчання т’юторство перейшло в он-лайн, стерши всі межі в світі освіти. Прийнято вважати, що т’юторство виникло відносно недавно, разом з он-лайн навчанням. Але насправді це поняття було введено ще в XIV столітті в британських університетах. Т’юторами називали співробітників, які стежили за відвідуванням студентами навчальних курсів і дисципліною в аудиторіях.

Займаючись т’юторство зі студентами викладачі кафедри Соціології мають на меті допомогти їм розкрити свій потенціал, надати індивідуальну підтримку, подолати труднощі освітнього процесу. Особливо актуальним т’юторство стало в умовах он-лайн навчання, коли більшість організаційних моментів вимагають роз’яснення, а навчальний процес потребує деталізації. Викладач-т’ютор застосовує індивідуальний підхід, пояснюючи навчальний матеріал та мотивує студента до самостійного пошуку знання, стимулює до набуття професійних компетентностей і заохочує до самоосвіти.

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Оптичні системи та мережі зв`язку

Крім базових знань з побудови та функціонування телекомунікаційних мереж, студенти вивчають принципи побудови мереж зв'язку на основі сучасних мережних технологій, зокрема WDM та різновидів, мережні технології і стандарти, магістральні транспортні мережі, локальні мережі та мережі доступу, а також апаратуру систем передачі для зазначених мереж, сучасні технології проектування, будівництва та експлуатації волоконно-оптичних ліній зв’язку, здатних забезпечити найвищу швидкість передачі інформації, технології прокладання оптичного кабелю, а також отримують навички зварювання оптичного волокна, вимірювань на волоконно-оптичних лініях зв’язку та у волоконно-оптичних системах передачі за допомогою сучасного обладнання, експлуатації ВОСП та їх елементів.

Спеціалізація: Оптичні системи та мережі зв`язку