Круглий стіл «Візуалізація даних та візуальна аналітика»

15:43, 22-03-2021

Кафедрою Соціології Державного університету телекомунікацій 19 березня 2021 р. при активній участі студентів спеціальності «Соціологія» було проведено круглий стіл за темою: «Візуалізація даних та візуальна аналітика». Модераторами заходами виступили доктор соціологічних наук, професор Ю. В. Романенко та доктор філософських наук, професор В. Ф. Ятченко. Однією з найбільш актуальних задач, що стоять сьогодні перед провідними компаніями, є обробка і аналіз великих обсягів структурованих і неструктурованих даних з метою поліпшення якості прийняття бізнес-рішень. Візуальна аналітика – це перспективна область соціологічного знання, що швидко розвивається та поєднує у собі переваги графічної візуалізації та потужність аналітичних обчислень при роботі з великими масивами цифрової інформації. Візуалізація даних дозволяє виявляти закономірності, тенденції та кореляції, які в іншому випадку можуть залишитися непоміченими в традиційних звітах або таблицях.

Метою проведеного заходу стало розширення та поглиблення теоретичних знань студентів і набуття ними професійних компетентностей щодо візуальної аналітики, а також прийняття ефективних рішень за допомогою використання аналітичних методів та інструментів візуалізації даних.

Візуальне сприйняття грає важливу роль в повсякденному житті індивіда, допомагаючи в навчанні та спілкуванні з іншими людьми. На перший погляд здається, ніби сприйняття відбувається легко. Насправді, за передбачуваною легкістю ховається складний процес. Розуміння, як ми інтерпретуємо те, що бачимо, допомагає нам проектувати візуальну інформацію.

Характерна особливість сучасних суспільств полягає в тому, що візуальні конструкти поступово витісняють інтелектуальні. Так, книга і власне читання поступаються місцем споживанню візуальних іміджів (зображень). Однак, це не просто тимчасові зміни ринку культурних продуктів, а докорінна перебудова векторів розвитку культури як такої. У цьому сенсі візуальна аналітика для соціологів є дієвим механізмом щодо вивчення сучасного суспільства.