Дослідницький дебют соціологів першого курсу

08:40, 31-03-2021

Студенти-соціологи першого курсу зробили спробу проведення першого соціологічного дослідження під керівництвом доцента кафедри Соціології к.філософ.н. Москаленко Л.М. Дебютний соціологічний пілотаж дозволив доторкнутися до дослідницьких буднях професійних соціологів, зрозуміти специфіку професії та зорієнтуватися в базових компетентностях, необхідних для засвоєння азів майбутньої професії. Цікавило юних дослідників питання щастя. За результатами он-лайн опитування кожен другий опитаний вважає себе щасливою людиною, кожен п'ятий – нещасним. У віковій групі 45-55 років, виявилося найбільше респондентів які радіють життю, а ось серед молоді у віці 18-25 років щасливих мало – лише 24%. Серед «джерел радості» українців були виявлені косметика і парфумерія, живі рослини, прикраси, шоколад і домашні улюбленці.

Більшість учасників опитування зізналися, що отримують величезне задоволення від шопінгу, якщо їм вдається заощадити гроші. У числі найбільш приємних моментів було визначено он-лайн шопінг. За даними дебютного дослідження основними причинами здійснення закупів товарів он-лайн стали вигідні ціни і знижки, широкий асортимент та економія часу.

Більше 60% респондентів не стали заперечувати, що зробити їх щасливішими може вдала покупка. Двом з п'яти опитаних підніме настрій новий одяг, взуття або сумка. Трохи менше респондентів зрадіє гаджету або побутовій техніці. Кожного четвертого ощасливлять аксесуари для дому та товари для хобі, кожного п'ятого – книга.

Таким чином, розробивши, організувавши і провівши пілотажне соціологічне дослідження під керівництвом викладачів кафедри студенти-соціологи змогли перевірити на практиці отримані під час навчання знання та закріпити перші професійні компетентності.