Формування професійних скілсів у соціологів-першокурсників

15:11, 09-04-2021

Динамічний розвиток інформаційного суспільства обумовлює високі кваліфікаційні вимогу до молодих фахівців, саме тому сучасний студент, ще перебуваючи на університетській лаві, чітко усвідомлює важливість розвитку професійних компетентностей для своєї майбутньої конкурентоспроможності на ринку праці. Студенти 1 курсу спеціальності  «Соціологія» з завзяттям та креативністю підійшли до опанування навчальної дисципліни «Соціологія культури», теоретичні знання з якої закріпили участю в реальному соціологічному дослідженні, що дозволило розвинути професійні скілси, занурившись в реальну практичну діяльність соціолога.

Так, під керівництвом доцента кафедри Москаленко Лариси Миколаївни  студенти провели пілотне дослідження  під гаслом «Досить залипати у TikTok – прочитай хоча б 7 строк». Серед головних проблем, які вивчалися у досліджені, був пошук відповідей на запитання: «Чи має паперова книга майбутнє?», «Чи читає сучасна молодь?», «Паперова чи електрона книга?».

За результатами пілотного соціологічного дослідження 54% опитаної молоді надало перевагу паперовій книзі, вважаючи, що шелест паперу викликає надзвичайні позитивні емоції, а  47% респондентів зазвичай читає розважальну літературу. Цікавим виявився той факт, що 77% молоді погодилось із твердженням – процес читання книги позитивно впливає на емоційний стан людини та значно підвищує її інтелектуальні здібності.

Отже, результатом практичної діяльності соціологів першокурсників стало не просто напрацювання комунікаційних скілсів, а й усвідомлення актуальності гасла: «Досить залипати у TikTok - прочитай хоча б 7 строк!».

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси