Кафедра Української мови

Наукові гуртки
Відгуки студентів

Наукова робота

Викладачі кафедри української мови постійно працюють над підвищенням свого наукового рівня, повсякчас беручи участь у Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференціях, круглих столах та семінарах, освітньому хабі.

Усі викладачі кафедри української мови захистили кандидатські дисертації й отримали наукові ступені:

• Стежко Світлана Орестівна – канд. філол. наук;
  • Марченко Ганна Валеріївна – канд. філол. наук;
  • Кондратенко Наталія Юріївна – канд. пед. наук.

27 вересня 2019 року Стежко С. О., Марченко Г. В. та Кондратенко Н. Ю. взяли участь у форумі сучасних викладачів, що відбувся у місті Києві, про що отримали відповідні сертифікати.

11 – 12 лютого 2020 року взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Modern education systems in the USA, the EU and the post-soviet countries», підготувавши публікацію на тему: “A text-centric approach to the study of Ukrainian as a foreign language” – до секції: “Training programs for international students”.

Взяли участь у ІV Всеукраїнській науково-практичній інтернет - конференції «Технології розвитку мовної особистості: освітні трансформації», що відбулася 22 травня 2020 р. у місті Києві, підготувавши доповіді до секції: “Інноваційні підходи до навчання мов у контексті формування мовної особистості інформаційної доби”.

Викладацький склад кафедри регулярно працює і над підвищенням своєї кваліфікації. З 01 листопада 2019 р. до 03 лютого 2020 р. доцент кафедри Марченко Г. В. та доцент кафедри Кондратенко Н. Ю. пройшли науково-методичне стажування на кафедрі української та російської мови як іноземної в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Викладачі кафедри української мови друкують свої наукові публікації у фахових виданнях України, працюють над методичними та навчальними посібниками.

У 2019 році вийшов навчальний посібник: “Лексичні теми з української мови для іноземних слухачів Підготовчого відділення” (базовий рівень) – підготовлений у співавторстві Стежко С. О., Марченко Г. В., Кондратенко Н. Ю., Розумна В. Р.

У 2020 році авторським колективом кафедри української мови розроблено та надруковано навчальний посібник “Текстові завдання з української мови для іноземних слухачів Підготовчого відділення”.

Викладачі кафедри української мови не зупиняються на досягнутому, а постійно перебувають у науковому пошуку, адже “наука – сфера діяльності людини, спрямована на отримання нових знань”.

02 листопада 2020 року по 11 грудня 2020 року викладачі кафедри взяли участь у науковому стажуванні "Академічна доброчесність": на базі Польсько-української фундації “Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці спільно з   Вищим Семінаріумом Духовним університету UKSW, Варшава, Республіка Польща.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.2021 № 420

Затверджено Рішення вчених рад закладів вищої освіти про присвоєння вченого звання доцента

Державний університет телекомунікацій

Стежко Світлані Орестівні доцента кафедри української мови