XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій
Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем

Загальна інформація

Навчальні дисципліни спеціальності Інформаційні системи та технології
Викладацький склад
Методична робота
Періодичні видання
Наукова діяльність
Робота із студентами
Матеріальна база
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Партнери кафедри
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Інноваційне навчання ІПЗАС
Практика, дипломування
Дистанційне навчання
Відгуки роботодавців

Загальна інформація


ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ ІНЖЕНЕРІЇ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ


 

Шановні абітурієнти, батьки! Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем запрошує вас до навчання на спеціальність 126  Інформаційні системи та технології!

Актуальність спеціальності 126 – Інформаційні системи та технології обумовлена попитом роботодавців на фахівців, що поєднують знання, вміння та навики  програмування та апаратної частини. Саме таких фахівців випускає дана спеціальність.

Основним напрямком спеціальності є: розробка і практичне використання інформаційних технологій з акцентом на системах Internet of things, Robotics, Cloud сервісах, Big Data.

Спеціальність 126 Інформаційні системи та технології дає можливість отримати достатній рівень знань щодо роботи із сучасними інформаційними системами та технологіями та знайти високооплачувану роботу в ІТ-сфері престижної компанії!

В межах освітньої програми вивчаються мови програмування: Java, C++, Python, Erlang; автоматизовані системи: "розумний будинок", "розумне місто", роботизовані системи.

Якщо Ви бажаєте отримати омріяну посаду в найвідоміших міжнародних компаніях світу таких як Huawei, Vodafone, Kyivstar вступайте на кафедру Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем! По закінченню Ви отримаєте кваліфікацію - розробник програмного забезпечення для автоматизованих інтелектуальних систем.

Спеціальність 126 Інформаційні системи та технології дає можливість отримати достатній рівень знань щодо роботи із сучасними інформаційними системами та технологіями та знайти високооплачувану роботу в ІТ-сфері престижної компанії!

Віртуальний тур аудиторіями кафедри

Аудиторія 211

Аудиторія 225

Аудиторія 511

Лекція від представника компанії Lifecell

Посади:

 • Фахівець з проектування та підтримки інформаційних систем та технологій;
 • Розробник програмного забезпечення автоматизованих інтелектуальних систем;
 • Аналітик даних Інтернет-речей (IoT) (Data Analyst "Internet of Things" (IoT));
 • Архітектор інтернету речей (IoT architect);
 • Технік-програміст;
 • Розробник C++ \ C# Software Developer.

Сфери працевлаштування:

 • Телекомунікаційні компанії, Kyivstar, Vodafone, Lifecell;
 • ІТ-компанії, які впроваджують та підтримують роботу інформаційних систем підприємств (Huawei, PIPL, МikroTik);
 • Державні та комерційні ІТ-підприємства і компанії.

Однією зі складових, успішного працевлаштування випускника є можливість зарекомендувати себе як кваліфікованого фахівця під час проходження практик та стажувань в відомих компаніях, з якими кафедра уклала угоди. При добросовісному навчанні ви зможете побудувати кар’єру в престижній ІТ-компанії, яка надасть вам забезпечене фінансове майбутнє!

Компанії партнери кафедри Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем:

В навчальному процесі приймають участь представники компаній-партнерів кафедри Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем. Саме їх участь дозволяє студентам отримати практичні знання, які на сьогоднішній день є актуальними в ІТ-компаніях!

Сеньков Олег Вікторович представник компанії Huawei викладає дисципліну «Хмарні обчислення та хмарний сервіс Huawei» тим самим застосовуючи реальний досвід отриманий в компанії.

Хоменчук Владислав Олегович представник компанії Kyivstar викладає ряд дисциплін, що спрямовані на набуття навиків побудови хмарних сервісів та систем ІоТ, знання яких є необхідними при влаштуванні в дану компанію.

Заславський Юрій Анатолійович сертифікований інструктор компанії MikroTik, який проводить безкоштовні  сертифіковані курси з мережних технологій, що є профілем навчання Державного університету телекомунікацій.

Козлов Дмитро Євгенович представник компанії Stylus, навчає студентів основам роботи з Arduino, які є необхідними при розбудові сучасних автоматизованих систем.

Костюшкін Сергій Вікторович представник компанії Betinvest Ltd є фахівцем з прогамування Erlang, викладає практичний курс Erlang та запрошує в компанію студентів, що опанували даний курс з високими балами.

Зміст дисциплін, що викладає кафедра спрямований на оволодіння студентом наступних навиків та вмінь, які в свою чергу є вимогами роботодавців до претендентів на посади:

Фахівець з проектування та підтримки інформаційних систем та технологій

(рівень заробітної плати 18-20 тис. грн.)

Навики та вміння:

 • розробка та супровід інформаційних систем;
 • складання технічного завдання на розробку інформаційної системи;
 • встановлення та налаштування прикладного програмного забезпечення;
 • настройка технічного обладнання, що бере участь в роботі системи;
 • вільне орієнтування в сучасних інформаційних технологіях;
 • проведення внутрішнього тестування системи з налаштуванням параметрів;
 • вільне володіння технічною англійською мовою.

Технік-програміст

(рівень заробітної плати 20-22 тис. грн.)

Аналітик даних “Інтернет речей” (IoT)

(рівень заробітної плати від 20 тис. грн.)

Навики та вміння:

 • підтримка сучасних інформаційних систем;
 • розробка та підтримка програмного забезпечення;
 • прокладання та налаштування локальних мереж;
 • базові знання та досвід по установці системних програм;
 • налаштування IP-телефонії;
 • налаштування Wi-Fi мереж (ubiguti, tp-link);
 • сертифікати з володіння мовами Java, Python, C#, C++.
 • вміння та навики з проектування, розробки, налагодження та вдосконалення системного, комунікаційного та програмно-апаратного забезпечення, реалізованого з використанням мови С++ для використання в інформаційних системах та технологіях, Інтернеті речей (ІоТ), комп’ютерно-інтегрованих системах та управління ними.

Навики та вміння:

 • збір, обробка та систематизація даних, які генеруються ІоТ-рішеннями;
 • прийняття ефективних рішень на основі аналізу роботи пристроїв ІоТ;
 • проектування, розгортання та підтримка мережних сервісів;
 • моніторинг ресурсів для вирішення апаратних та програмних задач.
 • вміння та навики проектування, розробки, налагодження та вдосконалення системного, комунікаційного та програмно-апаратного забезпечення інформаційних систем та технологій, Інтернету речей (ІоТ), комп’ютерно-інтегрованих систем та системної мережної структури та управління ними.
 • вміння та навики формування нових конкурентоспроможних ідей та реалізації їх у проектах (стартапах).

 

Сутність підготовки за спеціальністю 126 – Інформаційні системи та технології полягає у наявних якісних теоретичній і практичній складовій.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній-партнерів. А її якість  підтверджується наявними: освітньою програмою, у яку закладено вивчення лише сучасних та перспективних технологій, що відслідковується на ІТ-ринку сьогодення; викладачами, що мають вчені ступені і вчені звання, що пройшли сертифікацію в світових компаніях і являються інструкторами Академій Cisco, Huawei, MikroTik і проводять сертифікацію студентів, яка підтверджує високий рівень їх теоретичних знань. Саме за для підвищення якості теоретичної підготовки щороку кількість висококваліфікованих викладачів збільшується.

 
 
 
 
 

Сертифікація – шлях до омріяної роботи!

Практична підготовка здійснюється за допомогою програмного забезпечення (MATLAB/Simulink, MathCad, Cisco Packet Tracer, MS Visio, Rational Rose, IT project management, Notepad++, Xcode) та сучасного обладнання (мережеве обладнання Huawei, MikroTik; набори Arduino; програмовані роботи-конструктори; 3D-принтери; набори «Розумний будинок»). Якість практичної підготовки підтверджена наявними: викладачами-практиками з ІТ-компаній, що є носіями практичних знань; надсучасною матеріально-технічною базою кафедри, на якій працюють студенти.

Практична підготовка складає 75% для того, щоб випускник оволодів практичними вміннями, чого вимагає роботодавець!

По закінченню навчання вашою перевагою перед іншими претендентами при влаштуванні в престижну компанію будуть наявні іменні сертифікати, які ви отримуєте в період навчання в межах дисциплін. Сертифікат – це офіційний документ, що засвідчує, що ви отримали навики і вміння, які вимагає від вас компанія, а це в свою чергу є перепусткою до отримання першого робочого високооплачуваного місці в світовій компанії!

Якщо ви добросовісно навчались, опанували програму, ви отримаєте можливість пройти тестування від Академій Cisco, Huawei, MikroTik і у разі успішного проходження тесту отримаєте підтверджуючий високий рівень ваших знань іменний сертифікат.

На кафедрі ІПЗАС під керівництвом інструкторів Cisco доцента Полоневич Ольги Володимирівни та доцента Тушич Аліни Миколаївни, студенти отримують сертифікати Cisco Networking Academy за напрямками:

 • «Introduction to the Internet of  Everything» в рамках дисципліни «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів» та «Основи інформаційних технологій».
 • «Introduction to IoT» в рамках дисципліни «Технології Інтернет речей».
 • «IoT Fundamentals: Connecting Things» в рамках дисципліни «Моделювання ІоТ».
 • «CPA - Programming Essentials in C++».
 • NDG Linux Unhatched».

Під керівництвом інструкторів Huawei викладачів: Бондарчука Андрія Петровича, Сторчак Каміли Павлівни, Хоменчука Владислава Олеговича, Миколайчук Віри Романівни студенти отримують сертифікати Huawei за напрямками:

 • IoT (Інтернет речей);
 • Routing & Switching (Маршрутизація та комутація);
 • Cloud Computing (Хмарні обчислення);
 • Cloud Service (Хмарний сервіс).

   

Під керівництвом сертифікованого фахівця, представника мережевої компанії Заславського Юрія Анатолійовича студенти отримують сертифікати від мережевої компанії MikroTik.

Достовірністю високої якості навчання на кафедрі Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем та престижності спеціальності 126 Інформаційні системи та технології є щорічне збільшення кількості студентів!

Також, окрім основного навчання, на кафедрі діє гурток Інтернету речей, де студенти створюють власні проекти такі як пристрої дистанційного керування світлом, звуком, рухом та ін. Для цього на кафедрі в наявності 25 наборів Arduino.

В результаті впровадження інноваційного змісту навчання в навчальний процес спеціальності 126 Інформаційні системи та технології випускник кафедри володітиме теоретичними знаннями та практичними навиками і вміннями, що вимагають роботодавці, що забезпечить підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці!
 

Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем здійснює набір на 1-й, 2-й, 3-й та 5-й курси
Є бюджетні місця!

 

Вартість навчання

Вартість навчання 2021 року

(з можлівістю посеместрової або помісячної оплати)

Бакалавр денна форма навчання

Магістр денна форма навчання

24800 грн/рік

29600 грн/рік

 

Якщо у Вас з’явились питання з приводу змісту навчання спеціальності 126 – Інформаційні системи та технології звертатесь до завідувача кафедри Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем Сторчак Каміли Павлівни

(044) 249-25-42

  (097) 946-08-09

КАФЕДРА ІНЖЕНЕРІЇ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ ЗАПРОШУЄ ДО НАВЧАННЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 126-ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ!

   

На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять  на тиждень,  на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту  В2.

Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.

Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.

Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної  та наукової роботи студентів.

5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.

Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.

Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:

 • програм академічної мобільності;
 • розвитку спільної науково-дослідної діяльності

Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.

На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.

Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.

На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки  кафедри.

Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.

Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.

Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.

На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.

Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.

Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:

 • на 2-му курсі – ознайомчої;
 • на 3-му курсі – виробничої;
 • на 4-му курсі – переддипломної.

В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.

В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:

 • Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
 • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
 • Маркетинг;
 • Системний аналіз;
 • Публічне управління та адміністрування;
 • Інженерія програмного забезпечення;
 • Економіка;
 • Інформаційні системи та технології;
 • Комп’ютерні науки;
 • Мобільні та відеоінформаційні технології;
 • Штучний інтелект;
 • Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем;
 • Технології цифрового розвитку.

Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.

Шановні абітурієнти!
Розпочато формування списків бажаючих навчатись на кафедрі Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем в 2023 році!
Якщо Ви мрієте в цьому році поступити на навчання - прошу Вас надіслати на особистий телефон завідувача кафедри (097) 946-08-09 повідомлення:
Я, Прізвище Ім'я По батькові, мобільний номер телефону, бажаю поступити навчатись на Вашу кафедру.
Цей крок надасть Вам можливість першочергового вступу на бажану спеціальність!
Всі абітурієнти отримають персональну консультацію з питань вступу у 2023 році на обраній кафедрі від завідувача кафедрою!
Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 203
тел. (044) 249-25-81

  

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 89 293