XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій
Кафедра Економіки

Загальна інформація

Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Методична робота
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Робота із студентами
Матеріальна база
Партнери кафедри
Новини та події
Контактна інформація
Бібліотека
Запрошуємо до навчання
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Отримати консультацію
Дистанційне навчання
Академічна доброчесність
Інформація по дипломам, курсовим роботам та практикам
Відгуки

Загальна інформація

Шановні абітурієнти!

Запрошуємо на навчання за спеціальністю 051 «Економіка»

Кафедра економіки готує високо-кваліфікованих фахівців у сфері економіки, які здатні ефективно працювати в умовах цифровізації бізнесу і управління.

Спеціальність «Економіка» завжди входить до ТОП-10 найбільш популярних спеціальностей в Україні і в світі.

Без економіста не може існувати жодне велике або мале підприємство. Ефективна економіка – це основа успішного існування країни, галузі або компанії. Розвиток цифрової економіки ще більш посилює затребуваність спеціалістів, які здатні однаково ефективно працювати як у команді з людьми, так і у команді з машинами та штучним інтелектом. Стратегічне мислення і вірний розрахунок – життєве кредо Економіста. Керівник з економічним світоглядом завжди перемагає!

Кафедра економіки здійснює підготовку бакалаврів і магістрів

Бакалаврська програма «Економіка підприємств ІТ-бізнесу» готує фахівців, які однакого добре розуміють і принципи сучасного бізнесу і актуальні особливості програмування. Унікальність програми дозволяє оволодіти кращими практиками з фінансового планування, менеджменту, маркетингу, психології та економічного моделювання. Володіння найпопулярнішими програмними продуктами з комплексного управління підприємствами робить випускників незамінними на ринку праці. 

Презентація бакалаврської програми з Економіки

Магістерська програма «Економіка» готує справжніх професіоналів, здатних керувати у динамічних умовах, здійснювати поглиблену економічну діагностику, прогнозувати і передбачувати. Магістр з Економіки – це непереможний стратег, який розуміє чим живе сучасна економіка і які можливості вона відкриває.

Презентація магістерської програми з Економіки

Переваги навчання за спеціальністю «Економіка» в Державному Університеті телекомунікацій

 Навчання за сучасною, престижною, затребуваною на ринку праці спеціальністю, яка гарантує випускникам цікаву роботу і високі доходи.

 Отримання унікальних навичок керувати цифровізацією будь-якої сфери: від державного управління до великого та малого бізнесу.

 Вміння чітко поставити завдання ІТ-спеціалістам щодо розробки та адаптації прикладних програмних продуктів (1C, BAS ERP, Альтком тощо) під конкурентну та економічну специфіку компанії або держаної установи.

 Можливість відточити свої знання у місцях «професійної сили». Співпраця з компаніями-роботодавцями дає змогу студентам проходити  оплачувані практики і стажування, вчитися кращим прикладам ведення бізнесу і отримувати перше вискооплачуване робоче місце.

Спеціальність «Економіка» відкриває найширші можливості для працевлаштування

Державні підприємства та установи

Бізнес-сфера

Органи фіскальної, податкової, митної служби

ІТ-, телекомунікаційні та медіа-компанії

Національний банк України

Електронна комерція, торгів-ля та сфера послуг

Органи фінансово-економічного моніторингу

Аудиторські, банківські та страхові компанії

Органи боротьби з корупцією та економічною злочинністю

Інші сфери сучасного бізнесу

Якщо Ви прямуєте в ногу з часом – Вам неодмінно потрібна економічна освіта. Будьте кращими з кращих! Навчання за спеціальністю Економіка в нашому Університеті проведе Вас усіма сходами до успішної кар’єри! Інноваційний зміст викладання розкриє усі секрети прибуткового бізнесу!

 
 

По завершенню навчання випускники кафедри можуть обіймати у компаніях-партнерах такі посади:

 • Директор з економіки
 • Бізнес-аналітик (BI, BA, ERP)
 • Економічний радник
 • Економіст-маркетолог
 • Економіст-логіст
 • НR-менеджер
 • Керівник відділу продажів IT і Digital-продуктів
 • Заступник цифрового директора з економіки
 • Економіст з міжнародної торгівлі
 • R&D менеджер
 • Фахівець з розвитку клієнтської мережі
 • Директор з розвитку партнерських зв’язків
 • Начальник планово-економічного відділу

Приклади працевлаштування наших виускників-бакалаврів

Матвієнко Максим Сергійович

Керівник магазину «Lifecell» у м. Київ

Ващук Юліана Андрїївна

Голова Комісії з питань членства Національної молодіжної ради України

 

Фурманюк Анастасія Олегівна

Аудитор мережі магазинів «Гурман»

 

 

Економіст з дипломом ДУТ – це професіонал, який:

 • здатний розуміти ринок, вміє чітко виокремлювати сегмент присутності своєї бізнес-структури, проводити маркетингові дослідження й встановлювати причинно-наслідковий зв’язок між потребами споживачів та обсягами реалізації товарів (робіт або послуг), тобто може обрати маркетинг як сферу своєї діяльності;
 • вміє «читати» звітність підприємств, відчуваючи ті процеси, які обумовили показники в звітах, тобто він «дружить» з бухгалтерським обліком, економічним аналізом й аудитом тощо;
 • може розробляти й обґрунтовувати пропозиції щодо оптимізації бізнес-процесів, оскільки, завдяки сформованому протягом навчання мисленню, бачить будь-яку бізнес-структуру як складний організм, який потребує ефективного управління, а, отже, може бути менеджером!

Цей перелік професійних сфер, де себе може знайти економіст з дипломом ДУТ, не є вичерпним! Будь-який аспект бізнесу може надати ЕКОНОМІСТУ можливість розкрити увесь свій потенціал!

Викладачі кафедри економіки підприємств та соціальних технологій закохані в спеціальність, на якій викладають! Саме це надихає їх працювати з максимальною самовіддачею!

Економіст – це звучить гордо! Економіст сьогодні знаходиться на гребні хвилі Цифрової економіки України та світу!

Для підготовки високопрофесійних, затребуваних на ринку праці фахівців з Економіки в Університеті реалізується унікальна система навчання за інноваційним змістом.

Детальніше про інноваційний зміст навчання

Подивитись основні кроки у підготовці Економістів

Ключові компетентності за ОПП «Економіка підприємств ІТ-бізнесу» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти)

Ключові компетентності за ОПП «Економіка» (другий (магістерський) рівень вищої освіти)
 

Науково-педагогічний склад кафедри

Висококваліфікований науково-педагогічний склад кафедри складається з 7 фахівців, а саме: 2 доктор наук і 5 кандидатів наук.

Кафедра Економіки укомплектована прогресивними викладачами. Майстерність цікаво викладати сформована завдяки їх широкому професійному досвіду та численним міжнародним стажуванням. Більше половини викладачів кафедри виступають консультантами сучасних бізнес-проектів або мають власний бізнес. Наші викладачі охоче діляться зі студентами кращими економічними прикладами, оскільки обмінюються досвідом з іноземними колегами і відвідують провідні європейські університети. Тільки за останній період співробітники кафедри пройшли стажування у Лундському університеті (Швеція), Гданській Політехніці (Польща), Політехнічному університеті Порто (Португалія), Академії менеджменту та адміністрування (Польща), Науковому центрі інноваційних досліджень (Естонія). Особливо цінним є й те, що більшість викладачів мають міжнародні сертифікати В2  і не менше 20% своїх дисциплін викладають англійською. Йдучи  у ногу з життям, колектив кафедри робить зміст навчання орієнтованим на сучасні практики та цифрові інновації.

 

 

 

Сертифікат стажування доцента кафедри економіки к.е.н. Сукурової Н. М.

Зав. кафедри економіки Гусєва О. Ю. і доцент кафедри Хлевицька Т. Б. під час стажування в Університеті Porto Politecnico (Португалія)

Сертифікат стажування доцента кафедри економіки к.е.н. Голобородько А. Ю.

Також кафедрою до навчального процесу залучаються фахівці-практики компаній-партнерів, а саме:

 1. Олексій-Нестор Науменко, журналіст і телережисер Першого каналу (Україна), член Спілки кінематографістів України
 2. Андрій Козловський, директор Департаменту з управління досвідом персоналу міжнародної компанії «Miratech Corporation»
 3. Наталя Зайцева, директор Департаменту з розвитку бренду роботодавця міжнародної компанії «Miratech Corporation»
 4. Юлія Марченко, директор ТОВ «Аудиторська фірма «Аудит Сервіс Груп»

Навчально-матеріальна база

Університет і Кафедра Економіки забезпечує постійне оновлення начально-матеріальної бази найсучаснішими засобами і обладнанням. Наразі, у навчальній аудиторії № 418 функціонує лабораторія «Лабораторія цифровізації бізнес-процесів і соціально-економічної діагностики».

Детальніше про лабораторію

Співпраця з компаніями - роботодавцями

Кафедра Економіки активно розвиває освітньо-наукові та ділові зв’язки з Компаніями-партнерами, які є потенційними роботодавцями для наших випускників. На сьогодні компанії-партнери кафедри Економіки і Державного університету телекомунікацій є провідними у сфері «digital technologies», бізнес-аналітики, медіа сфери, а саме - «Miratech Corporation»ТОВ «Аудиторська фірма «Аудит Сервіс Груп»ГО «Міжнародний центр неформальної освіти»ТОВ «Телеканал «Прямий»ТОВ «Бухгалтерська компанія «Профіт»ТОВ «Комкаст Україна». Компанії-партнери є активними учасниками освітнього процесу, адже завдяки їм стають чітко зрозумілими вимоги до професійних компетентностей наших випускників (формування «soft skills», та «hard skills»). Крім того, компанії надають можливість майбутнім економістам «відшліфувати» свої знання та навички безпосередньо на професійних теренах з урахуванням інновацій і трендів сучасної економіки. У компаніях-партнерах наші студенти проходять практики і стажування. А найціннішою перевагою даної співпраці є те, що саме в ці – відомі і провідні компанії –  підуть працювати наші випускники після завершення навчання.

Детальніше про партнерів Університету і кафедри

Стажування, практики, працевлаштування

Відповідно до практико орієнтованого навчання, кафедра Економіки на базі компаній-партнерів реалізує програми формальної і неформальної освіти своїх студентів. Головним підтвердження цієї освіти є отримання студентами сертифікатів, які видані та визнаються відомими компаніями. А головною перевагою, яку отримує студент, що пройшов сертифіковане навчання – є гарантоване працевлаштування у цих компаніях. Окрім цього, сертифіковані курси дають можливість перезарахування результатів вивчення профільних економічних дисциплін.

Сертифіковані курси за спеціальністю «Економіка» передусім спрямовані на володіння сучасними інструментами економічної діагностики та планування з використанням прикладних програмних рішень. На сьогодні це є однією з ключових вимог до економістів і, звичайно, – до керівників сучасних підприємств.

З початку 2021 року 24 студенти-економісти отримали Сертифікати від компаній-партнерів. 12 січня 2021 року 15 майбутніх бакалаврів отримали сертифікати про успішне проходження курсу «Бізнес-планування з використанням прикладних програмних рішень» від ТОВ «АФ Аудит сервіс груп». Це дозволило студентам опанувати навички роботи в одній з можливих конфігурацій програмного комплексу BAS ERP, який в Україні на сьогодні визнаний як найкращий серед програмних комплексів з управління підприємствами.

У вересні 2021 року магістранти нашої спеціальності на базі ІТ-компанії «Комкаст-Україна» успішно пройшли сертифіковане навчання за програмою: «Управління собівартістю Інтернет-послуг з використанням прикладних програмних рішень». Результативність курсу, його своєчасність та корисність підтверджуються отриманням дев’ятьма учасниками Сертифікатів компанії-партнера кафедри.

Сертифікація цифрових навичок наших студентів є важливим елементом підготовки конкурентоспроможного на ринку праці фахівця з економіки. Затребуваність такої взаємодії підтверджується тим, що усі наші студенти, які отримали  сертифікати, мають престижну роботу або ефективно поєднують навчання в магістратурі з розвитком своєї кар'єри.


 

Умови вступу на 1 курс в 2023 році

Для вступу у бакалаврат за кошти бюджету та на контракт спеціальності 051 «Економіка»  враховуватимуться результати НМТ (Національного мультипредметного тесту) або НМТ 2022 р. або результати ЗНО 2021 р. або ЗНО 2020 р. 


У 2023 році будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про здобуття освіти впродовж трьох місяців після початку навчання.

Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет.

Основні етапи вступу на бакалавра:

 • Реєстрація на НМТ (створення персонального кабінету на сайті УЦОЯО) – з квітня.
 • Реєстрація електронних кабінетів вступників – з 1 липня.
 • Подання заяв для вступу – з 19 липня до 31 липня (18-00)
 • Оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше 05 серпня.
 • Підтвердження бажання навчатись на бюджеті – 08 серпня до 18:00.

Зарахування:

 • бюджет – не пізніше 10 серпня;
 • контракт –не пізніше 30 серпня.

 

 • Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, зарахованих на контракт – не пізніше 18 серпня.
 • Зарахування на контракт (додатковий набір) – до 31 жовтня.

 

Умови вступу на 2 курс в 2023 році

Якщо Ви маєте диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра Ви можете поступати на навчання за спеціальністю 051 «Економіка» одразу на 2-й або 3-й курси (денна форма навчання).

 

Умови вступу на 5 курс в 2023 році

Для вступу до магістратури необхідно мати диплом бакалавра.

Вступ на навчання для здобуття магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка відбуватиметься за результатами ЄВІ (єдиний вступний іспит) + ЄФВВ (єдиний фаховий вступний іспит).

Основні етапи вступу:

 • Реєстрація електронних кабінетів – з 1 липня.
 • Реєстрація заяв на участь у вступних випробуваннях (ЄВІ, ЄФВВ, фаховому  іспиті, співбесіди з іноземної мови замість ЄВІ, фаховому іспиті замість ЄФВВ) – у терміни, встановлені МОН.
 • Проведення співбесід, фахових іспитів – з 17 липня до 28 липня(включно).
 • Реєстрація заяв на участь у конкурсному відборі – з 31 липня до 18.00 21 серпня.
 • Проведення фахового іспиту для вступників включно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб – з 31 липня до 18.00 14 серпня.
 • Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування на бюджет – не пізніше 26 серпня.
 • Подання документів для виконання вимог для зарахування на бюджет – до 18.00 29 серпня.

Зарахування:

 • бюджет – 31 серпня
 • контракт –не пізніше 30 вересня.

 

 • Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, зарахованих на контракт – не пізніше 08 вересня.
 • Зарахування на контракт (додатковий набір) – до 31 жовтня.

 
 

Якщо у Вас виникли запитання звертайтесь до завідувача кафедри Економіки Гусєвої Ольги Юрівїни за телефонами: 050-155-40-65; 067-325-29-90.

 Адреса університету: м. Київ, вул. Солом’янська, 7 

 Отримайте сучасну освіту,  яка дає впевненість у завтрашньому дні!


Завжди раді спілкуванню з Вами,
з повагою, викладачі кафедри Економіки

На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять  на тиждень,  на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту  В2.

Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.

Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.

Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної  та наукової роботи студентів.

5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.

Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.

Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:

 • програм академічної мобільності;
 • розвитку спільної науково-дослідної діяльності

Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.

На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.

Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.

На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки  кафедри.

Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.

Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.

Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.

На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.

Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.

Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:

 • на 2-му курсі – ознайомчої;
 • на 3-му курсі – виробничої;
 • на 4-му курсі – переддипломної.

В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.

В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:

 • Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
 • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
 • Маркетинг;
 • Системний аналіз;
 • Публічне управління та адміністрування;
 • Інженерія програмного забезпечення;
 • Економіка;
 • Інформаційні системи та технології;
 • Комп’ютерні науки;
 • Мобільні та відеоінформаційні технології;
 • Штучний інтелект;
 • Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем;
 • Технології цифрового розвитку.

Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.

Шановні абітурієнти!
Розпочато формування списків бажаючих навчатись на кафедрі Економіки в 2023 році!
Якщо Ви мрієте в цьому році поступити на навчання - прошу Вас надіслати на особистий телефон завідувача кафедри (050) 155-40-65 повідомлення:
Я, Прізвище Ім'я По батькові, мобільний номер телефону, бажаю поступити навчатись на Вашу кафедру.
Всі абітурієнти отримають персональну консультацію з питань вступу у 2023 році на обраній кафедрі від завідувача кафедрою!
Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
м. Київ, вул. Солом’янська, 7,
тел. 249-25-16

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 72 461