Кафедра економіки готує високо-кваліфікованих фахівців у сфері економіки, які здатні ефективно працювати в умовах цифровізації бізнесу і управління.
Спеціальність «Економіка» завжди входить до ТОП-10 найбільш популярних спеціальностей в Україні і в світі.
Без економіста не може існувати жодне велике або мале підприємство. Ефективна економіка – це основа успішного існування країни, галузі або компанії. Розвиток цифрової економіки ще більш посилює затребуваність спеціалістів, які здатні однаково ефективно працювати як у команді з людьми, так і у команді з машинами та штучним інтелектом. Стратегічне мислення і вірний розрахунок – життєве кредо Економіста. Керівник з економічним світоглядом завжди перемагає!
Бакалаврська програма «Економіка підприємств ІТ-бізнесу» готує фахівців, які однакого добре розуміють і принципи сучасного бізнесу і актуальні особливості програмування. Унікальність програми дозволяє оволодіти кращими практиками з фінансового планування, менеджменту, маркетингу, психології та економічного моделювання. Володіння найпопулярнішими програмними продуктами з комплексного управління підприємствами робить випускників незамінними на ринку праці.
Магістерська програма «Економіка» готує справжніх професіоналів, здатних керувати у динамічних умовах, здійснювати поглиблену економічну діагностику, прогнозувати і передбачувати. Магістр з Економіки – це непереможний стратег, який розуміє чим живе сучасна економіка і які можливості вона відкриває.
Навчання за сучасною, престижною, затребуваною на ринку праці спеціальністю, яка гарантує випускникам цікаву роботу і високі доходи.
Отримання унікальних навичок керувати цифровізацією будь-якої сфери: від державного управління до великого та малого бізнесу.
Вміння чітко поставити завдання ІТ-спеціалістам щодо розробки та адаптації прикладних програмних продуктів (1C, BAS ERP, Альтком тощо) під конкурентну та економічну специфіку компанії або держаної установи.
Можливість відточити свої знання у місцях «професійної сили». Співпраця з компаніями-роботодавцями дає змогу студентам проходити оплачувані практики і стажування, вчитися кращим прикладам ведення бізнесу і отримувати перше вискооплачуване робоче місце.
|
![]() |
||
|
|
||
---|---|---|---|
Органи фіскальної, податкової, митної служби |
ІТ-, телекомунікаційні та медіа-компанії |
||
Національний банк України |
Електронна комерція, торгів-ля та сфера послуг |
||
Органи фінансово-економічного моніторингу |
Аудиторські, банківські та страхові компанії |
||
Органи боротьби з корупцією та економічною злочинністю |
Інші сфери сучасного бізнесу |
Якщо Ви прямуєте в ногу з часом – Вам неодмінно потрібна економічна освіта. Будьте кращими з кращих! Навчання за спеціальністю Економіка в нашому Університеті проведе Вас усіма сходами до успішної кар’єри! Інноваційний зміст викладання розкриє усі секрети прибуткового бізнесу!
![]() |
![]() |
![]() |
Матвієнко Максим Сергійович Керівник магазину «Lifecell» у м. Київ |
Ващук Юліана Андрїївна Голова Комісії з питань членства Національної молодіжної ради України
![]() |
Фурманюк Анастасія Олегівна Аудитор мережі магазинів «Гурман»
![]() |
Економіст з дипломом ДУТ – це професіонал, який:
Цей перелік професійних сфер, де себе може знайти економіст з дипломом ДУТ, не є вичерпним! Будь-який аспект бізнесу може надати ЕКОНОМІСТУ можливість розкрити увесь свій потенціал!
Викладачі кафедри економіки підприємств та соціальних технологій закохані в спеціальність, на якій викладають! Саме це надихає їх працювати з максимальною самовіддачею!
Економіст – це звучить гордо! Економіст сьогодні знаходиться на гребні хвилі Цифрової економіки України та світу!
Висококваліфікований науково-педагогічний склад кафедри складається з 7 фахівців, а саме: 2 доктор наук і 5 кандидатів наук.
Кафедра Економіки укомплектована прогресивними викладачами. Майстерність цікаво викладати сформована завдяки їх широкому професійному досвіду та численним міжнародним стажуванням. Більше половини викладачів кафедри виступають консультантами сучасних бізнес-проектів або мають власний бізнес. Наші викладачі охоче діляться зі студентами кращими економічними прикладами, оскільки обмінюються досвідом з іноземними колегами і відвідують провідні європейські університети. Тільки за останній період співробітники кафедри пройшли стажування у Лундському університеті (Швеція), Гданській Політехніці (Польща), Політехнічному університеті Порто (Португалія), Академії менеджменту та адміністрування (Польща), Науковому центрі інноваційних досліджень (Естонія). Особливо цінним є й те, що більшість викладачів мають міжнародні сертифікати В2 і не менше 20% своїх дисциплін викладають англійською. Йдучи у ногу з життям, колектив кафедри робить зміст навчання орієнтованим на сучасні практики та цифрові інновації.
Сертифікат стажування доцента кафедри економіки к.е.н. Сукурової Н. М. |
Зав. кафедри економіки Гусєва О. Ю. і доцент кафедри Хлевицька Т. Б. під час стажування в Університеті Porto Politecnico (Португалія) |
Сертифікат стажування доцента кафедри економіки к.е.н. Голобородько А. Ю. |
Також кафедрою до навчального процесу залучаються фахівці-практики компаній-партнерів, а саме:
Університет і Кафедра Економіки забезпечує постійне оновлення начально-матеріальної бази найсучаснішими засобами і обладнанням. Наразі, у навчальній аудиторії № 418 функціонує лабораторія «Лабораторія цифровізації бізнес-процесів і соціально-економічної діагностики».
Кафедра Економіки активно розвиває освітньо-наукові та ділові зв’язки з Компаніями-партнерами, які є потенційними роботодавцями для наших випускників. На сьогодні компанії-партнери кафедри Економіки і Державного університету телекомунікацій є провідними у сфері «digital technologies», бізнес-аналітики, медіа сфери, а саме - «Miratech Corporation», ТОВ «Аудиторська фірма «Аудит Сервіс Груп», ГО «Міжнародний центр неформальної освіти», ТОВ «Телеканал «Прямий», ТОВ «Бухгалтерська компанія «Профіт», ТОВ «Комкаст Україна». Компанії-партнери є активними учасниками освітнього процесу, адже завдяки їм стають чітко зрозумілими вимоги до професійних компетентностей наших випускників (формування «soft skills», та «hard skills»). Крім того, компанії надають можливість майбутнім економістам «відшліфувати» свої знання та навички безпосередньо на професійних теренах з урахуванням інновацій і трендів сучасної економіки. У компаніях-партнерах наші студенти проходять практики і стажування. А найціннішою перевагою даної співпраці є те, що саме в ці – відомі і провідні компанії – підуть працювати наші випускники після завершення навчання.
Відповідно до практико орієнтованого навчання, кафедра Економіки на базі компаній-партнерів реалізує програми формальної і неформальної освіти своїх студентів. Головним підтвердження цієї освіти є отримання студентами сертифікатів, які видані та визнаються відомими компаніями. А головною перевагою, яку отримує студент, що пройшов сертифіковане навчання – є гарантоване працевлаштування у цих компаніях. Окрім цього, сертифіковані курси дають можливість перезарахування результатів вивчення профільних економічних дисциплін.
Сертифіковані курси за спеціальністю «Економіка» передусім спрямовані на володіння сучасними інструментами економічної діагностики та планування з використанням прикладних програмних рішень. На сьогодні це є однією з ключових вимог до економістів і, звичайно, – до керівників сучасних підприємств.
З початку 2021 року 24 студенти-економісти отримали Сертифікати від компаній-партнерів. 12 січня 2021 року 15 майбутніх бакалаврів отримали сертифікати про успішне проходження курсу «Бізнес-планування з використанням прикладних програмних рішень» від ТОВ «АФ Аудит сервіс груп». Це дозволило студентам опанувати навички роботи в одній з можливих конфігурацій програмного комплексу BAS ERP, який в Україні на сьогодні визнаний як найкращий серед програмних комплексів з управління підприємствами.
У вересні 2021 року магістранти нашої спеціальності на базі ІТ-компанії «Комкаст-Україна» успішно пройшли сертифіковане навчання за програмою: «Управління собівартістю Інтернет-послуг з використанням прикладних програмних рішень». Результативність курсу, його своєчасність та корисність підтверджуються отриманням дев’ятьма учасниками Сертифікатів компанії-партнера кафедри.
Сертифікація цифрових навичок наших студентів є важливим елементом підготовки конкурентоспроможного на ринку праці фахівця з економіки. Затребуваність такої взаємодії підтверджується тим, що усі наші студенти, які отримали сертифікати, мають престижну роботу або ефективно поєднують навчання в магістратурі з розвитком своєї кар'єри.
Для вступу у бакалаврат за кошти бюджету та на контракт спеціальності 051 «Економіка» враховуватимуться результати НМТ (Національного мультипредметного тесту) або НМТ 2022 р. або результати ЗНО 2021 р. або ЗНО 2020 р.
У 2023 році будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про здобуття освіти впродовж трьох місяців після початку навчання.
Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет.
Основні етапи вступу на бакалавра:
Зарахування:
Якщо Ви маєте диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра Ви можете поступати на навчання за спеціальністю 051 «Економіка» одразу на 2-й або 3-й курси (денна форма навчання).
Для вступу до магістратури необхідно мати диплом бакалавра.
Вступ на навчання для здобуття магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка відбуватиметься за результатами ЄВІ (єдиний вступний іспит) + ЄФВВ (єдиний фаховий вступний іспит).
Основні етапи вступу:
Зарахування:
Якщо у Вас виникли запитання звертайтесь до завідувача кафедри Економіки Гусєвої Ольги Юрівїни за телефонами: 050-155-40-65; 067-325-29-90.
Адреса університету: м. Київ, вул. Солом’янська, 7
Отримайте сучасну освіту, яка дає впевненість у завтрашньому дні!
Завжди раді спілкуванню з Вами,
з повагою, викладачі кафедри Економіки
На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.
Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.
Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної та наукової роботи студентів.
5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.
Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:
Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.
На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.
Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.
Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.
На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки кафедри.
Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.
Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.
Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.
На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.
Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:
В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.
В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:
Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.
Державний університет телекомунікацій
м. Київ, вул. Солом’янська, 7,
тел. 249-25-16